Yeni Sosyal Medya Trendleri Nelerdir?

Yeni Sosyal Medya Trendleri Nelerdir?

Sosyal medya trendleri her geçen yıl gelişimine gelişmişlik katarak ön plana çıkmayı başarıyor. Teknolojinin potansiyel olarak gelişmesiyle beraber sosyal medya dünyasındaki yaratıcılık olanakları da gelişim göstermiş oldu. Her geçen gün sosyal medya platformları yeni yaratıcı özellikleriyle trendlerde olmayı başarıyorlar. 2022 yılına girdiğimiz ilk aylarda sosyal medya trendlerin İnstagram son derece ön plana çıkıyor.

Sosyal medya dünyasının devi olan İnstagram her geçen gün gelişimine gelişmişlik katarak hızlı bir oluşum döngüsünü sizlere sunuyor. Sosyal medya trendleri son günler 3 başlık altında ön plana çıkıyor. Bu başlıklar;

İnstagram TV

İşletmeler için hikaye özelliği,

Video içerikler

Tiktok

Yukarıdaki başlıklar 2022 yılıyla beraber artış göstermiş durumdadır.

İnstagram TV Özellikleri Artış Gösteriyor!

İnstagram sosyal medya dünyasında oldukça önemli bir konumdadır. İnstagram TV özelliği piyasalara girdiği günden bu yana aktif bir düzeyde ilgi görmüştür. Bunun en önemli özelliği birçok açıdan kullanıcılarına avantajlar sağlamasından kaynaklıdır. Uzun düzeyde video paylaşımı yapmak isteyen kişiler genellikle İnstagram TV özelliklerini kullanıyor. Böylelikle tanıtım amaçlı uzun videolar paylaşabiliyorlar ve aktif bir oluşum özelliğinden derinlemesine yararlanma fırsatlarına sahip olabiliyorlar.

Sosyal medya uzmanlarına göre 2021 yılında artış gösteren bu özelliğin 2022 yılında daha ciddi oranlarda artış göstereceği tahmin ediliyor. Böylelikle her geçen gün gelişimini artırarak hızlı bir oluşum hizmetini sizlere sağlayacaktır.

E-ticaret şirketleri açısından da bu özellik son derece önemli bir oluşuma ev sahipliği yapıyor. Bunun en önemli sebebi ‘’Reels’’ özelliğine sahip videolar sayesinde e-ticaret firmaları samimiyetlerini daha açık potansiyelde yansıtabiliyorlar. Eğer ki e-ticaret şirketiniz varsa siz de İnstagram TV özelliklerini kullanarak hedef kitlenize daha yakından samimi bir şekilde hitap edebilmenin olanaklarına erişebilirsiniz.

Hikayeler Özelliğine Olan İlgi Artıyor!

Hikayeler özelliği günümüzde işletmeler için oldukça önemli bir yere sahip durumdadır. Bu özellik sayesinde işletmeler daha etkili bir oluşum özelliğine sahip olabiliyorlar ve bunun beraber hızlı bir hizmetten yararlanarak hedef kitlelerine daha yakından hitap ediyorlar. Hikayeler özelliği markalara ciddi oranda avantajlar sağlıyor ve ciddi potansiyel imkanları sunmayı başarıyor. Bu özelliğin günümüzdeki yeri yadsınamaz derecede yüksektir. Hedef kitlelerin markalara olan ilgisinin artışında samimiyet son derece önemlidir.

Oluşturacağınız hikayeler sayesinde hedef kitlenize daha samimi yaklaşımlar gerçekleştirebilir ve böylelikle hedef kitlenizin potansiyelini artırmanın deneyimine erişmiş olursunuz. Hikayeler özelliği sizlere geniş kapsamlı bir hizmet deneyimini en ayrıcalıklı yollardan sunmayı başarmaktadır. Web sitenizin ziyaretçi akışını arttırmak ve güçlendirmek istiyorsanız hikayeler özelliği tam size göre bir oluşumdur. Böylelikle sitenizin hit akışı artarak ürünlerinizin satışında artışlar meydana gelmiş olacaktır. Hikayeler özelliği günümüzde birçok işletme tarafından kullanılıyor. Özelliği kullanan işletmelerin kullanmayan işletmelere nazaran daha aktif bir kar dengesine sahip olduğu yadsınamaz bir gerçektir.

Video İçerikler!

Sosyal medya= video olarak günümüzde biliniyor. Youtube, İnstagram, Facebook ve Twitter ağları üzerinde video içeriklere olan ilgi her geçen gün potansiyelli olarak artış gösteriyor. Video içerikler özellikle Covid-19 salgını zamanlarında artış göstermiş oldu. Evlere kapanan insanlar yapacak bir şeyler bulamadıkları için video içerikler oluşturma ve üretmeye özen gösterir oldu. Aynı zamanda video içeriklerin izlenme sayısı da bu dönemde ciddi oranda artış göstermiş oldu.

E-ticaret firmalarının gelişimi ve hit akışı açısından da video içerikler son derece önemli bir yere sahiptir. E-ticaret şirketleri sahiplerinin hedef kitlelerine daha aktif oranda hitap etmesi için video içeriklerin kullanımı ciddi oranda önemlidir. Böylelikle e- ticaret şirketleri kampanya tanıtımlarını, ürün tanıtımlarını daha etkili bir biçimde yapabilmenin olanaklarına erişmiş oluyor. Bu durumda elbette ki e-ticaret sitelerine trafik akışı olarak yansıyor.

Tiktok Trendlerde Yükseliyor!

Z kuşağı olarak da adlandırılan kuşak yapısıyla beraber Tiktok kullanımı potansiyel olarak artış göstermiş durumdadır. 2021 yılında ciddi oranda gelişen ve 2022 yılıyla beraber de her zaman trend basamaklarının üzerinde olan Tiktok e-ticaret platformları içinde hit akışı sağlama kapısı olmuştur. Z kuşağının bu alana ilgi duyması Tiktok platformunun daha çok ön plana çıkmasına ve daha fazla ilgi görmesinde etkili olan en önemli anahtar etmenler arasında yerini almayı kaliteli bir biçimde başarıyor.

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir