Ktunnel Proxy Nedir?

Ktunnel Proxy Nedir?

İnternete erişmek için kullanılan proxy olan proxy, sizi ağ tabanlı saldırılara karşı koruyan bir hizmettir. Ayrıca çeşitli nedenlerle engellenen web sitelerine erişebilen proxy sunucuları, ağ trafiğini başka bir bağlantı üzerinden cihaza gönderir. Örneğin, birçok türde güvenlik içeren Ktunnel proxy‘si. Hizmet, IP adresini gizleyerek erişmek istediğiniz sayfaya bağlanır.

Neden Ktunnel Proxy ’ye İhtiyaç Duyarız?

Proxy hizmeti bir proxy görevi görür. IP adresini gizleyerek ağa anonim olarak göz atabilirsiniz. Proxy ayrıca bir LAN üzerinden internet bağlantısını paylaşma imkanı da sunar. Özellikle işte, evde veya birden fazla bilgisayarın bulunduğu alanlarda, ağ hizmetlerine bağlanabilir ve proxy’ler aracılığıyla veri alışverişi yapabilirsiniz.

İnternette gezinme yeteneği sağlayan bir sunucu, istemci bilgisayarlar tarafından proxy’ler aracılığıyla gönderilen isteklere hızla yanıt verir. Sunucu, gönderilen istekte bulunan kaynakları kendi önbelleğinde saklarsa, istediğiniz bağlantıya hızlı bir şekilde erişebilirsiniz. Doğrudan ağ erişimi, özellikle yeterli internet sunucunuz yoksa, performansın düşmesine neden olabilir. Bu gibi durumlarda, bir proxy kullanabilirsiniz.

Proxy’ye ihtiyaç duymanızın bir başka nedeni de güvenliktir. IP tutma ve anonim gezinme gibi özellikler, beklenmedik erişimi önlemeye ve kötü amaçlı yazılımlara karşı önlem almaya yardımcı olur. Dahili verilerin ve kişisel bilgilerin korunmasına yardımcı olan bazı güvenlik duvarı özellikleri ekleyerek İnternet kullanıcıları ve bilgisayarlar arasında bir aracı görevi görür.

Giden ve gelen verileri tarayarak ağa izinsiz giriş gibi sorunlara karşı kolayca önlem alabilen proxy’ler kullanarak İnternet erişimini kontrol edebilirsiniz. Ayrıca kimlik doğrulama, çevrim içi zaman kontrolü, web filtreleri gibi kontrolleri gerçekleştirebilen proxy servisleri özellikle kurumsal alanda oldukça kullanışlıdır.

Bir proxy ile bölgesel kısıtlamaları atlayın. Bu ayrıca ağ içeriği bloklarının kilidini açmanıza da olanak tanır. İnternette sunulan hizmetlerin belirli ülkelerle sınırlandırılmasına yardımcı olur. Örneğin, bir e-ticaret siteniz olduğunu ve sadece Türklere satmak istediğinizi varsayalım. Bu durumda, yalnızca belirli bir konuma hizmet vermek için bir proxy sunucusu kullanabilirsiniz.

Ktunnel Proxy Nedir, Ne İşe Yarar?

Ktunnel, çeşitli nedenlerle bir DNS sunucusu kullanarak engellenen web sitelerine erişme olanağı sağlayan bir proxy hizmetidir. Bu sistem sitede kurulum gerektirmeden çalışır ve IP adresini gizleyerek anonim olarak internette gezinmenizi sağlar. Ktunnel Proxy Hizmeti, yalnızca bölgesel erişim sağlayan veya çeşitli nedenlerle durdurulan web sitelerinde kimliğinizi gizleyerek gezinmenize yardımcı olur.

Ktunnel nasıl çalışır? Ktunnel’e giriş yapmak için öncelikle site adresinize erişmeniz gerekir. Ardından sunucu seçerken web sitesi alanına erişmek istediğiniz adresi girin ve erişmek için Ktunnel Surf seçeneğine tıklayın. Sunucu üzerinde yüzlerce IP adresi bulunan platformlar, internette daha güvenli gezinmenize yardımcı olur.

Ayrıca Ktunnel UK gibi uzantılara sahip ülkelere özel erişim sağlayan proxy servisleri, farklı noktalardan bağlantı kurulmasına yardımcı olur. Yalnızca engellenen web sitelerine erişmekle kalmaz, aynı zamanda kişisel bilgilerinizin üçüncü taraflarla paylaşılmasını önlemek için web’de daha güvenli gezinmeyi sağlayan proxy’ler de kullanabilirsiniz. Ktunnel’e cep telefonunuzdan da giriş yapabilirsiniz.

Ayrıca Ktunnel altyapısı üzerinden telefon uygulama sitelerine hızlı ve güvenli erişim sağlayabilir. Android cihazlarda bulunan Ktunnel APK uygulaması, cep telefonunuzda web’de anonim olarak gezinmenizi sağlar. Ktunnel Android uygulamasını güvenilir bir platformdan indirmek önemlidir. Güvenilir olmayan uygulamalar, kötü amaçlı yazılımlar ve virüsler aracılığıyla kişisel verileri toplayabilir.

Ktunnel, 2019 ve 2020 olmak üzere birçok dönemde proxy denilince akla gelen ilk isimlerden biridir. İnternet dünyasında oldukça kullanışlı olan proxy sunucu hizmeti ile bulunduğunuz konumu koruyarak internette daha güvenli gezinebilirsiniz. Ktunnel 2020 öncesinde geliştirilen proxy ve altyapı hizmetleri, çeşitli alternatif hizmetlerin ortaya çıkmasına neden olmuştur.

En İyi 5 Ktunnel Proxy Alternatifi

“Ktunnel” kelimesindeki “tunnel” kelimesi Türkçe’de tünel anlamına gelmektedir. Kısacası, bu tür proxy hizmetleri, site ile kullanıcı arasında bir tünel görevi görür. Dünyada Ktunnel’e alternatif olarak geliştirilmiş birçok web sitesi var. Platformun altında, Ktunnel 2’ye benzer hizmetler içeren ilk beş siteyi listeledik.

  1. Kproxy

Alternatif Ktunnel sitesine ait olan Kproxy, web tabanlı bir proxy aracıdır. Hem kablolu hem kablosuz çalışan bu sistem, güvenli ve hızlı bir altyapıya sahiptir. Ayrıca platform ücretsizdir ve Chrome ve Firefox için eklentilerle birlikte gelir.

  1. Hide.me

1800’den fazla sunucuyla Hide.me, bağlantı kesilmesi gibi durumlarda iyi çalışan bir proxy hizmetidir. DNS, IPv4, IPv6, WebRTC ve üçüncü taraf uygulamalar gibi sızıntılara karşı tam koruma sağlar.

  1. ProxySite

Güçlü bir şifreleme protokolü ile çevrimiçi gizliliğinizi koruyan ProxySite ile birçok lokasyondaki sunucuları kullanarak internette hızlı ve güvenli bir şekilde gezinebilirsiniz.

  1. FilterBypass

 Ücretsiz bir anonim web proxy hizmeti olan Filter Bypass, optimum gizlilik sağlar ve internette güvenli bir şekilde gezinmenize yardımcı olur. ABD merkezli sunuculara sahip platformlar, anonimliği artırmak için istediğiniz zaman çerezleri kaldırmanıza izin verir.

  1. Everproxy

 Güvenli ve anonim bir web proxy hizmeti olan 4everproxy, HTTP iletişim protokolünü kullanarak HTTPS üzerinden web sitelerine bağlanma yeteneği sağlar. Çeşitli nedenlerle engellenen web sitelerine güvenli erişim sağlamak için İnternet trafiğini şifreler.

 

Sosyal Medyada Paylaş

Bunları da okumalısınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir