Apple Pay Later Nedir?

Apple Pay Later Nedir?

Apple Pay Later, uluslararası teknoloji şirketinin son etkinliği sırasında duyurduğu yeni bir özelliktir. Kullanıcıların, katılımcı bankalar aracılığıyla yapılan ödemeler için onaylandıktan sonra Apple cihazlarını kullanarak mal ve hizmetler için ödeme yapmalarına olanak tanır. Hizmet ABD, İngiltere, Avustralya, Singapur, Kanada ve Çin’de mevcuttur. Apple Pay Later herhangi bir uygulamayla çalışır veya doğrudan cihazınızdan kartla ödeme imkanını sunar.

Apple Pay Later, müşterilerin ilk satın alma işlemi tamamlandıktan sonra Apple cihazlarını kullanarak işlem yapmalarını sağlayan yeni bir hizmettir. Müşterilerin akıllı telefonlarını kullanarak mal ve hizmetler için ödeme yapmalarını sağlayarak, kolay ve hızlı hale getirir. Apple Pay Later ile müşteriler, cihazlarındaki Apple Pay uygulamasını kullanarak satın alma işlemleri için ödeme yapabilir ve ardından ürünleri alabilir veya hizmetleri alabilir.

Apple Pay Later Nasıl Çalışıyor?

Apple Pay Later, müşterinin cihazındaki Apple Pay uygulamasını temassız ödeme terminaline bağlayarak çalışır. Müşteri satın alma işlemini tamamladığında uygulama, satın alma ayrıntılarını daha sonra gelecekteki satın alma işlemleri için kullanılabilecek iCloud hesabına gönderir. Uygulama temassız ödeme terminaline otomatik olarak bağlanacağından, müşterinin bankasının ödemeyi onaylamasını beklemesi gerekmez.

Apple Pay Later kullanarak bir satın alma işlemi yapmak istediğinizde, önce Apple Pay uygulamasını açıp oturum açmanız gerekir. Ardından, uygulamada yetkili kartların bir listesini göreceksiniz. Apple Pay ile ayarlanmış birden fazla kartınız varsa, uygulamadaki tüm kartların bir listesini görürsünüz ve satın alma için hangisini kullanmak istediğinizi seçebilirsiniz. Kartı seçtikten sonra satın alma onay ekranını göreceksiniz. Daha sonra Apple Pay ile ödeme seçeneği de göreceksiniz. Daha sonra Apple Pay ile ödeme yapmak istiyorsanız, daha sonra öde okuna dokunmanız ve ödemeyi onaylamanız yeterlidir.

Apple Pay Later Ne İşe Yarıyor?

Apple Pay Later, kullanıcıların Apple Watch’larını kullanarak ödeme yapmalarını sağlayan bir uygulamadır. Bu uygulamayla, saatinizin ekranına dokunarak ve ekrandaki talimatları izleyerek mağazada veya çevrimiçi olarak öğeler için ödeme yapabilirsiniz. Uygulama genellikle kredi kartıyla çalışır, böylece yanınızda herhangi bir fiziksel nakit taşımanıza gerek kalmadan ihtiyacınız olan şey için kolayca ödeme yapabilirsiniz. Apple Pay Later’ın harika yanı, süper kullanışlı olmasıdır, alışverişe başlama ve kolayca ödeme yapma olanağını sizlere sunar.

Apple Pay Later, Apple Pay uygulamasının, uygulamayı açmanıza veya bir ödeme sayfasına gitmenize gerek kalmadan iPhone, iPad veya Apple Watch’unuzu kullanarak alışveriş yapmanızı sağlayan yeni bir özelliğidir. Cihazınızdaki Touch ID özelliğini kullanarak veya parmak izinizle alışveriş yapabilirsiniz. Yüzünüzle ödemeleri yetkilendirmek için Face ID’yi de kullanabilirsiniz. Apple Pay Later, n uygulamayı açmanıza veya bir ödeme sayfasına gitmenize gerek kalmadan alışveriş yapmanızı sağlayan harika bir yeni özelliğidir. Mağazalarda veya çevrimiçi alışveriş yapmak, faturaları ödemek ve Uber, Airbnb ve Stranger Things gibi ekosistemlerde alışveriş yapmak için kullanabilirsiniz.

Apple Pay Later Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Apple Pay, kullanıcıların telefonlarını temassız bir okuyucuya dokundurarak akıllı telefonlarıyla ödeme yapmalarını sağlayan bir mobil ödeme hizmetidir. Apple Pay aşağıdaki avantajlara sahiptir:

  • Güvenlidir: Verileriniz aktarım sırasında ve beklemedeyken şifrelenir, bu nedenle hırsızlığa veya yetkisiz erişime karşı güvenlidir.
  • Hızlı ve kolaydır: Telefonunuz üzerinden bir dokunuşla hızlı bir şekilde ödeme yapabilirsiniz.
  • Profesyonel olanaklara sahiptir: Ödemeler, Apple’ın kendi güvenli sunucuları aracılığıyla işlenir, böylece ihtiyacınız olduğunda orada olacaklarını bilirsiniz. 

Apple Pay Later Nasıl Kullanılır?

Apple Pay’i kullanmanın ilk adımı Apple Pay’i kurmaktır. Apple Pay’i kurmak için iPhone’unuzdaki Ayarlar uygulamasını açın ve Cüzdan alt sekmesine dokunun. Ardından,’Yeni Hesap Ekle’ düğmesine dokunun. Bu işlem  Hesap Ekle iletişim kutusunu açacaktır. Hesap Ekle iletişim kutusunda, Apple Pay düğmesine dokunun. Bu, Apple Pay ayarlarını açacaktır. Apple Pay ayarlarında, telefonunuza gönderilen aktivasyon kodunun yanı sıra banka hesap bilgilerinizi de sağlamanız gerekecektir. Gerekli bilgileri sağladıktan sonra İleri düğmesine dokunun. Daha sonra bir PIN ayarlamanız istenecektir. PIN’i girdikten sonra Hesap Oluştur düğmesine dokunun.

Apple Pay’i daha sonra kullanmak için iPhone’unuzda Apple Pay uygulamasının en son sürümünün yüklü olması gerekir. Apple Pay’i kurduktan sonra Apple Pay uygulamasını açın ve Ödeme İsteği simgesine dokunun. Bu, Ödeme Talebi iletişim kutusunu açacaktır. Ödeme Talebi iletişim kutusunda, satın alma ayrıntılarını girmeniz gerekecektir. Ayrıntıları girdikten sonra Kabul Et düğmesine dokunun. Satın alma işlemini onaylamak için şifrenizi girmeniz istenecektir. Şifre girildikten sonra satın alma işlemi tamamlanacaktır.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir