7 Güçlü E-posta Pazarlama Stratejisi

7 Güçlü E-posta Pazarlama Stratejisi

E-posta pazarlaması, satışları artırmanın en iyi yollarından biri olabilir, ancak bu, işletmenizin sırf siz onu kullandığınız için otomatik olarak satış yapacağı anlamına gelmez. Bunun yerine, iş e-posta kampanyalarınızı dikkatlice planlamalı ve tekliflerinizi takip etmelisiniz. Bu, dikkatli tasarım ve psikolojik tetikleyicilerin kullanımıyla yapılır.

Abonelerinizi sadık alıcılara dönüştürmek için kullanabileceğiniz yedi etkili e-posta stratejimiz burada. 

 1. E-postanızı gönderdiğiniz günün saati

Günün ilerleyen saatlerinde e-posta göndermek, satış yaratmanın etkili bir yolu olabilir. Bazıları akşam 8’den gece yarısına kadar iyi bir zaman olduğunu söylüyor. Bunun temel nedeni, karar yorgunluğunun akşamları daha yüksek olması ve bu da genellikle daha dürtüsel alışverişe yol açmasıdır.

Ancak, bir B2B şirketiyseniz, bu, e-postalarınızın bir gecede kaybolduğu anlamına gelir. Bunun yerine, e-postanızı 16:00 ile 17:00 arasında göndermeyi düşünün. 

 1. Aciliyet

Bir alıcı için bir teklifi veya iyi niyeti kaçırma olasılığından daha endişe verici bir şey yoktur. Bu nedenle, okuyucuları hızlı hareket etmeye teşvik etmek için teklifinize biraz aciliyet eklemek önemlidir.

Bunu yapmanın birkaç yolu vardır, örneğin:

 • Sınırlı sayıda üretilen ürün.
 • Ürününüzü veya hizmetinizi satın alabilecek kişi sayısını sınırlayın.
 • Sınırlı süreli teklif mevcut.
 • Yukarıdakilerin bir kombinasyonu.
 1. Kişiselleştirin ancak adlarıyla değil

Takipçilerinizin isimlerini kullanmanın onların dikkatini çekmenin en iyi yollarından biri olduğunu düşünebilirsiniz, ancak araştırmalar bunun satışlarınızı etkileyebileceğini göstermiştir. Belki de çok kullanıldığı ve uygulanması kolay olduğu için çok az değeri vardır.

Bunun yerine, takipçilerinizin ilgisini çekmek ve markanızı fark etmelerini sağlamak için diğer girişleri kullanmalısınız. Bir örnek, web sitenizdeki son bir eylemi açıklayan otomatik bir e-posta olabilir. 

 1. Killer subject ve preheader satırları oluşturun

E-posta konu satırınız, insanların gelen kutularında gördüğü ilk şeydir. Başlıkların ön sırası, görecekleri bir sonraki şeydir. Bu iki satır, e-posta sonuçlarınızı yapabilir veya bozabilir.

E-postanızın değeri veya aciliyeti yoksa ve alıcının ne olduğunu bilmesine izin vermezseniz, açma ve tıklama oranlarınız muhtemelen düşecektir.

Konu satırının uzunluğunu dikkate almak da önemlidir. 70 ile 90 karakter arasındaki herhangi bir şey mükemmel sonuçlar verecektir. Üst başlıklar daha fazla açılır ve daha uzun konu satırları genellikle daha fazla tıklama alır. 

 1. Eğlendirin ve eğitin

E-posta satışlarınızı küçümsemeye çalışmalı ve bunun yerine kitlenize onları gülümseten bilgilendirici içerikle düzenli olarak e-posta göndermeye çalışmalısınız. Bu, kişiliğinizi ifade etmenize yardımcı olur ve mesajınızı genişletmek için blog gönderileri, YouTube videoları veya çevrimiçi kısa kurslar gibi diğer pazarlama varlıklarını kullanabilirsiniz.

Kampanyalarınızda otomatik yanıtlayıcıları kullanmak, işletmeniz için düzenli içerik oluşturma yükünü hafifletebileceğinden önemlidir. 

 1. Mobil kullanıcıları unutmayın

E-posta yazarken, e-posta abonelerinizin yarısından fazlasının cep telefonlarını okumak için tablet ve telefon gibi mobil cihazları kullanacağını unutmamak önemlidir. Mesajınız cihazında düzgün görüntülenmiyorsa iyi bir izlenim bırakamazsınız.

E-postanızın mobil cihazlar için optimize edildiğinden emin olun ve farklı cihazları göz önünde bulundurun. Bazı ipuçları burada bulunabilir. 

 1. Hafta sonlarını kullanın

Hafta sonları yoğun bir şekilde reklamlarınız olabilir, ancak internet takipçiniz de yok. Araştırmalar, cumartesi ve pazar günleri gönderilen e-postaların hafta içi e-postalardan daha iyi performans gösterdiğini göstermiştir.

İronik olarak, Perşembe en çok siparişin verildiği gün ve Çarşamba ise işlem başına en düşük maliyet gibi görünüyor. 

Son

En son ne zaman bir sonuç içeren bir e-posta gönderdiniz? Yukarıdaki ipuçlarımızdan bazılarını eklemeyi deneyin ve işletmenizin e-posta pazarlama kampanyalarını iyileştirmeye yardımcı olup olmadıklarına bakın. Büyük bir yatırım yapmadan işinizi büyütmenize yardımcı olabilir.

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir