Çevrimiçi Pazarlamada Bilinmesi Gereken Bazı Terimler

Çevrimiçi Pazarlamada Bilinmesi Gereken Bazı Terimler

Çevrimiçi pazarlama dünyasında yeniyseniz, çevrimiçi pazarlama türlerini ve her biri için en iyi uygulamaları bilmek yeterli değildir.

Keyfi terimler ve kısaltmalar kullanan pazarlamacılarla karşılaştığınızda, onlarla aynı fikirde olmayabilirsiniz. Bu nedenle, çevrimiçi pazarlama dünyasına girmeden önce bu kısaltmaların ve terimlerin anlamlarını bilmek önemlidir.

Çevrimiçi Pazarlamada Bilinmesi Gereken Bazı Terimler

A/B testi

Birçok yönden, bu, değişiklik yaparken en iyi performansı gösteren hangi öğelerin değiştirildiğini görmek için benzer pazarlama öğelerinin yayınlanmış bir testidir. Bu test genellikle e-postalar, açılış sayfaları ve harekete geçirici mesajlar için kullanılır.

 AdWords

İnternette gördüğünüz reklamların çoğunu, özellikle de organik arama sonuçlarının üstünde veya yanında görünmesini sağlayan reklamları sunan Google’ın reklam hizmetidir.

Bağlantı metni

Bunlar bir bağlantıda kullanılan kelimelerdir. (Bağlantı mavi ve altı çizili)

Backlinkler (geri bağlantılar)

Genellikle kare veya dikdörtgen bir reklamın bir web sitesinde herhangi bir yerde görüntülendiği bir çevrimiçi reklamcılık biçimi. Bağlantı geri; Sayfanın üst kısmında, yan tarafında veya metne gömülü olarak sunulabilir.

 Davranışsal Hedefleme

Birçok çevrimiçi reklamcılık platformu, bir kullanıcının daha önce gerçekleştirdiği çevrimiçi işlemlere dayalı olarak reklamları hedeflemenize olanak tanır. Bu şekilde, reklamınızı yalnızca ürününüzle ilgilenebilecek kişilere gösterirsiniz.

 Siyah Şapka SEO – ÖNERMİYORUZ!

Anahtar kelime doldurma ve yorum spam’ı gibi arama motoru algoritmaları, bir web sitesini daha üst sıralara taşımayı amaçlayan zararlı SEO taktikleridir. Google, siyah şapka SEO taktiklerini kullanan web sitelerini cezalandırmak için algoritmalarını sürekli geliştiriyor. Black Hat SEO taktikleri bunu adil bir şekilde yapmaz ve genellikle hızlı çalışır, ancak kalıcı hasara neden olur.

Hemen Çıkma Oranı

Bu, sitenizdeki başka bir sayfayı ziyaret etmeden ayrılan web sitenizin ziyaretçilerinin yüzdesini gösteren bir pazarlama metriğidir.

Alıcı kişiliği

İdeal müşteriniz olacak kurgusal bir kişinin tanımını oluşturarak şirketlerin hedef kitleleri üzerinde hareket etmelerine yardımcı olan bir pazarlama aracıdır. Çoğu şirket, pazarlamalarını yönlendirmek için birkaç alıcı kişiliği geliştirmek için zaman harcar.

Blog

SEO’yu geliştirme, potansiyel müşterilerle ilişkiler geliştirme ve gelir elde etme umuduyla ziyaretçilere değer sağlayan düzenli olarak yazılan içeriği yayınlamak için yaygın olarak kullanılan bir içerik pazarlama platformudur. yeni e-posta aboneleri çekmek.

 CMS (içerik yönetim sistemi)

Pazarlama yazılımı, içerik pazarlama şirketlerinin içerik parçalarını kolayca oluşturmasına, düzenlemesine ve planlamasına olanak tanır.

 İçerik pazarlama

Markaların yeni potansiyel müşteriler çekmesine ve hedef kitlelerindeki kişilerle iş ilişkileri kurmasına yardımcı olan değerli, sektörle ilgili içerik oluşturan, uygulamaya dayalı bir çevrimiçi pazarlama stratejisidir.

 Çerezler

Bu, kullanıcı davranışını izlemek için kullanılan çevrimiçi bir araçtır. Bir web sitesini ziyaret ettiğinizde, web sitesinin çerezi ziyaretinizi kaydeder ve web sunucunuza bir mesaj gönderir. İnternet etkinliğinizin bu kaydı, hedefli pazarlamayı yönlendiren şeydir.

 Tıklama oranı

Tıklama oranı, bir bağlantıyı görüntüleyen ve tıklamayı seçen kişilerin yüzdesini ölçen bir pazarlama metriğidir.

 Dönüşüm Optimizasyonu

Bunlar, dönüşüm oranınızı artırmak için tasarlanmış çevrimiçi pazarlama taktikleridir.

 Dönüşüm oranı

İstenen eylemi gerçekleştiren ziyaretçilerin yüzdesini oluşturur.

 Gösterim başına fiyat

Çevrimiçi pazarlama için gösterim başına ödeme modeli, belirli sayıda kişi her görüntülediğinde bir reklam için ödeme yaptığınız bir pazarlama stratejisidir.

 Tıklama başına maliyet

Bu, çevrimiçi pazarlamada, özellikle arama reklamcılığında kullanılan yaygın bir ödeme yöntemidir. Bu modelde, reklamınızı tıklayan kişi sayısı kadar ödeme yaparsınız.

E-posta yoluyla reklam

Bu pazarlama türünde, tüm pazarlama stratejisi e-posta yoluyla gönderilir. Promosyon e-postaları, içerik tanıtım e-postaları ve yeni müşteriler için karşılama kampanyaları dahil tüm pazarlama stratejileri e-posta yoluyla yapılır.

Google Analytics

Birçok faydalı analiz sağlamak ve bir web sitesinin başarısını izlemek ve ölçmek için Google tarafından sağlanan bir araçtır.

İnfografik

Verileri toplayan ve görsel olarak çekici bir şekilde sunan bir görsel içerik pazarlama biçimidir.

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir