Off Page SEO Nedir? Dış SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

Off Page SEO Nedir? Dış SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

Off Page SEO: Kaliteli web sitelerinden / kaynaklardan geri dönüşler / trafik alarak arama motorlarına yetki vermeye çalıştığınız SEO (Arama Motoru Optimizasyonu ) stratejisidir . Bu web siteleri / trafik kaynakları genellikle alan adınızla ilişkili olmalıdır. Önemli olan nicelik değil backlink kalitesidir. Backlink konusunda temel mantık, doğru web sitelerinde doğru insanlardan (yönlendirilmiş ziyaretçiler) gelen linklere sahip olan sitelerin, dikkat çeken iyi işler yaptığını düşünmesidir.

SEO Hakkında: SEO, “Arama Motoru Optimizasyonu” nu belirten kısaltmadır . Ad olarak her şey söylendiği gibi, Google, Bing, Yahoo, Microsoft Edge vb. Gibi arama motorlarını optimize etme ve size en iyi hizmeti vermek için kullanılan bir süreçtir. Ve ilgili organik sonuçlar arama motorlarında arama yapmanızı sağlar.

Off Page SEO Nasıl Yapılır?

Sosyal medya platformlarına odaklanın, sosyal medyadan web sitenize trafik çekin. Odaklanmak için, çok fazla platformun peşinden gitmeyin, işinizle alakalı doğru platformda çalışmalar yapmaya devam edin. Web sitenizde uzun süre kalan ziyaretçiler, sıralamanızı yükseltmeye yardımcı olur, bu nedenle blog yorumları / sosyal medya yorumları kullanarak katılım oluşturmaya çalışın. Etkileşimi gerçek, bilgilendirici, yararlı ve ilgi çekici tutun.

Ancak , geri bağlantıların neden önemli olduğunu anlamak için do-follow ve no-follow backlinkler hakkında bilgi edinin.

Haber sitesi tarzı sitelerde, sizinle ilgili bir yazı yazmalarını sağlamaya çalışın. Yüksek etki alanı yetkili web sitelerinden bir backlink almak için doğal içerikler üretin.

Quora, Donanımhaber, Kızlarsoruyor ve Yahoo’daki sorulara cevap verin, nişinizde gerçek otorite kurun.

Ayrıca:

Misafir blog yazısı, forumlara yapacağınız yorumlar, videolarda yer alan linkler, basın bültenlerinde site adınızın geçmesi, ücretli bağlantılar, makale backlinkler, blog yorumları, sosyal paylaşımlar da Off Page SEO çalışmaları kapsamına girmektedir.

Daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa bize bildirin, size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

 

Sosyal Medyada Paylaş

SEO ve dijital gelişmeler hakkında makaleler, derlemeler, çeviriler, listeler, incelemeler, analizler...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir