WordPress En İyi 5 Cache Eklentisi 2018

Wordpress En İyi 5 Cache Eklentisi 2018

WordPress en iyi cache eklentileri: Uygun bir web sitesinin varlığının öncelikli olarak yükleme hızı ile doğrulanması inkar edilemez: daha hızlı, daha iyi demektir. Tüketicilerin yüzde kırk yedisi, bir web sayfasının 2 saniye veya daha kısa sürede yüklenmesini beklemektedir. Bu da yeni bir web sitesi sahibi olarak gerçekleştirilmesi gereken bir görevdir. İlginç bir şekilde, sayfa yanıtındaki bir gecikme gecikmesi bile, dönüşümlerde %7’lik bir azalmaya neden olabilir ve Google’ın algoritmaları, hızlı yükleme web sitelerini arama motoru sıralaması biçiminde destekler. Peki, WordPress web sitelerinin hızlı yüklenmesini nasıl sağlıyor? Önbelleğe alma, web sitenizin statik bir sürümünü oluşturup saklamak ve web sitenize ikinci kez veya daha fazla eriştiğinde istekte bulunan bir ziyaretçiye sunmak amacını taşır. Statik sürümü herhangi bir gecikme olmadan hızlı bir şekilde sunarak sitenizin kullanıcı deneyimini geliştirir. Önbelleğe alma işlemi gerçekleştirildiğinde, web siteniz hızlı bir şekilde önbelleğe alınmış / statik bir sürümü yayınlamaya hazır hale gelir.

İki temel Cache mantığı vardır.

  • Tarayıcı Önbelleğe Alma: Sunucudaki yükün azaltılması, web sitenizin hızını optimize etmenin harika bir yoludur ve Tarayıcı Önbelleği’nin yaptığı şey budur. Sayfa başına istek sayısını azaltır ve web sitenizin daha hızlı yüklendiği süper güç ile sonuçlanır.
  • Sunucu Önbelleğe Alma: Trafik oranlarını yükselten web siteleri tarafından kullanıldığında, Sunucu Önbelleği, büyük ölçüde, verilerin sunucuda önbelleğe alındığı ve yükleme düzeltmelerine yardımcı olduğu ile ilgilidir.

WordPress En İyi Cache Eklentisi Listesi

WordPress web sitenizde önbelleğe almayı yönetmek için aşağıdaki eklenti listesinden seçim yapabilirsiniz.

1- WP Super Cache – By Automattic:

Toplam indirme sayısı : 2+ milyon. WordPress deposundaki en iyi önbellekleme eklentilerinden biri olan WP Super Cache, harika bir önbellek yönetimi eklentisidir. WordPress web siteniz için statik HTML dosyaları üreten eklenti, önbelleğe alınmış dosyaları hıza dayalı olarak üç şekilde sunar. Apache mod_rewrite gibi yöntemler kullanır ve .htaccess dosyanızın değiştirilmiş statik HTML dosyalarını sunmak için değiştirilmesini kullanır.

2- W3 Total Cache – By Frederick Townes

Toplam indirme sayısı : 1 milyon. Web barındırma ve geliştiricileri tarafından şiddetle tavsiye edilen bu eklenti, WordPress önbellek pazarını birkaç yıl boyunca sürdürmeye devam etti. Tarayıcıda önbelleğe alma özelliğini kullanarak, sayfaları hızlı bir şekilde oluşturur, bu da sayfa yükleme süresinin kısalmasına neden olur ve daha fazla sayfa görüntüleme ve sitede zamanın artmasına neden olur. Kendi başına harika bir eklenti olan W3 Total Cache, sitenizin SEO’sunda iyileştirmeye katkıda bulunur, içerik dağıtım ağı (CDN) entegrasyonu ve WordPress sitesinde genel kullanıcı deneyimi sunar.

3- WP Fastest Cache – By Emre Vona

Eklenti, normal önbellekleme işlevlerini sunar, SSL ve CDN desteği sunar, belirli sayfalar için Önbellek Zaman Aşımına izin verir, mobil aygıtlar ve oturum açmış kullanıcılar için önbellek seçeneğini etkinleştirir / devre dışı bırakır. 18’den fazla dilde kullanılabilen eklenti, kullanıcının .htacces dosyasını değiştirmesini gerektirmez ve kurulumu oldukça kolaydır. Bununla birlikte, şu anda WordPress Multisite desteklemiyor^.

4- Cache Enabler – WordPress Cache – By KeyCDN

Web sitenizin performansını iyileştirmek için çalışmalarını sürdüren Cache enabler eklentisi, WordPress çoklu site desteği sunar. Disk önbellek motoru verimli ve hızlıdır ve eklenti kolayca ayarlanabilir. Bu eklentinin benzersiz özelliklerinden biri, önbelleğe alınmış iki dosya oluşturma yeteneğidir: düz HTML ve gzip (önceden sıkıştırılmış dosyalar). Ayrıca, önbelleği manuel veya otomatik bir şekilde temizleme özelliklerini de sunar.

5- Hummingbird Page Speed Optimization By WPMU DEV

WPMU Dev, büyük bir hız optimizasyonu önbellekleme eklentisidir. Dosya sıkıştırma, minification ve tam sayfa, tarayıcı ve Gravatar önbelleğe alma özellikleri sunar. Ayrıca WordPress siteniz için performans raporları sunarak hızınızı koruyabilirsiniz. Tarama özelliği, sitenizi yavaşlatabilecek ve olası düzeltmeler sağlayan dosyaları kontrol eder.

Önbelleğe alma etkisi büyük olsa da, web sitenizin hızını gerçekten arttırmak istiyorsanız, diğer çabaları da uygulamanız gerekir. Kolayca yapabileceğiniz şeylerden bazıları:

  • Güvenilir bir web barındırma hizmetine yatırım yapın ve işletme web sitenizin boyutuna uygun bir barındırma planına gidin.
  • Bir CDN hizmeti almak, sitenizin ziyaretçilerine, site verilerinin getirilmesi için çok uzun süre beklemeden, çeşitli coğrafi konumlardan gelen ziyaretçilere hitap etmenin harika bir yoludur.
  • Web sitenizin veritabanını azaltın, artık gerek duymadığınız eklentileri ve temaları kaldırın
  • Her zaman hız için optimize edilmiş bir WordPress teması kullanın.

WP Site Hızlandırma Cache Eklentileri

Web sitesi hızı önemlidir ve önbellekleme, hızlı yükleme sitesi gerçekleştirmek için en kolay yollardan biridir. Sitenizin hızının, kullanıcı deneyimi ve kullandığı trafik ile doğrudan ilişkisi olduğundan, arama motoru optimizasyonunu da etkiler.

Sosyal Medyada Paylaş

SEO ve dijital gelişmeler hakkında makaleler, derlemeler, çeviriler, listeler, incelemeler, analizler...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir