Google Cezaları ve Çözümü

Google Cezaları ve Çözümü

Google cezaları kötüdür. Google, web sitenizi cezalandırırsa, sitenizi tanıtmak için spam yöntemleri kullandığınızı fark etmiş demektir. Google cezalarının çözümü bölümüne geçmeden önce Google ceza nedenleri üzerinde duralım…

Google’ın Sevmediği Şeyler

Google’ın beğenmediği bir şey yaptıysanız Google, web sitenizi cezalandıracaktır.

  • Google, otomatik olarak oluşturulan içerikten kaçınmanız gerektiğini söylüyor.
  • Orjinal içeriği olmayan sayfalar oluşturmamalısınız.  
  • Web sayfalarınızın için bir şeyler gizlemeyin ve gizli yönlendirmelerden, gizli metinlerden veya bağlantılardan kaçının.
  • Alakasız anahtar kelimelerle yüklememelisiniz ve sayfa ile ilgili olmayan zengin snippet işaretlemesini kullanmamalısınız.
  • Virüs, truva atı veya diğer kötü amaçlı yazılımlar gibi kötü amaçlı davranışlar içeren sayfalar oluşturmak da bir cezaya neden olabilir.

Makale Önerisi: Google Cezaları ve Nedenleri 

Google Ceza Filtre Ban Sorgulama

Başlamadan önce, Google’ın web sitenizi gerçekten cezalandırıp cezalandırılmadığını öğrenmelisiniz. Bir ceza, Google’ın manuel işlemidir. Google Search Console’a bakın. GSC’de bir mesaj yoksa, web siteniz cezalandırılmamıştır. 

Web siteniz cezalandırılmamış olsa da, büyük bir sıralama düşüşü görüyorsanız, web siteniz bir sıralama filtresinden etkilenmiş olabilir. Google’ın sıralama algoritması, Panda algoritması gibi alt algoritmaları içerir. Google, bir web sitesinin kalitesinin düşük olduğunu tespit ederse, söz konusu web sitesinin sıralamalarını algoritmik bir şekilde düşürür. Google’ın arama kalitesi değerlendirici yönergelerine göre, web siteleri uzmanlık, yetki ve güvene sahip olmalıdır. Google, web sitenizin bir filtreden etkilenip etkilenmediğini size bildirmez. Bu konuda Moradam sıralama takip sistemi ile sıralamalarınızı kontrol edebilirsiniz.

İki tip manuel ceza vardır:

Sitenin tamamını etkileyen site çapında cezalar vardır ve yalnızca bir web sitesinin bir bölümüne uygulanan kısmi cezalar vardır. Manuel bir ceza aldıysanız, Google Search Console hesabınızdaki bildirim, cezanın gerekçesi hakkında sizi bilgilendirir. Sitenize doğal olmayan bağlantılar, az veya hiç katma değeri olmayan ince içerik, gizleme ve / veya gizli yönlendirmeler, sitenizden doğal olmayan bağlantılar.

Google Cezalarından Nasıl Kurtulabilirim?

Web siteniz Google tarafından cezalandırıldıysa, cezaya neden olan tüm öğeleri kaldırmanız gerekir. Bugün, çoğu manuel cezalar doğal olmayan bağlantılar içindir. Bağlantı satın alırken veya büyük ölçekte bağlantı şemaları oluştururken bu olur. Sıralamanızı kurtarmak için bu doğal olmayan bağlantıları kaldırın.

Google filtresinden sonra sıralamanız nasıl iyileştirilir?

Web sitenizin sıralamaları algoritmik bir filtreden dolayı düşmüşse, web sayfalarınızın kalitesini iyileştirmeniz gerekir. Web sayfalarınızın arama motoru tarayıcılarını uzak tutan teknik hatalar içermediğinden emin olmanız da önemlidir. Bu teknik hatalar, bir web sitesi yeniden tasarlandıktan sonra, yeni bir eklenti yüklendikten sonra olabilir.

Moradam site analiz sistemi ile sitenizde sorunları tespit edebilirsiniz. Hatasız web sayfalarıyla yüksek sıralamalar almak çok daha kolaydır.

Sonuç Olarak

Spam yapmayın! Geri dönüş almak için otomatik araçlar kullanmayın. Google’ın son güncellemeleri yüksek kaliteli siteleri ödüllendirmek üzerine kuruludur. Algoritmaların mantığı şudur: “Spam-web siteleri bir ceza alacak, yüksek kaliteli web siteleri ödüllendirilecek.” Moradam’daki araçlar, spam içermeyen web sitesi optimizasyon yöntemleriyle yüksek kaliteli web sitesi oluşturmanıza yardımcı olur.

Sosyal Medyada Paylaş

SEO ve dijital gelişmeler hakkında makaleler, derlemeler, çeviriler, listeler, incelemeler, analizler...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir