İş Kurmak İsteyenlere SEO Önerileri

İş Kurmak İsteyenlere SEO Önerileri

İş Kurmak İsteyenlere SEO Önerileri

Yeni bir iş kurmak istiyorsanız günümüz koşullarında müşterilerinize ulaşmanın en etkili yolu kurumsal bir web sitesi oluşturmaktır. Çünkü artık web siteleri sayesinde müşterilerinize çok hızlı ve etkili bir biçimde ulaşma imkanına sahipsiniz.

Yeni kurulacak bir şirket olarak rekabet ortamına hızlı bir giriş yapmayı kim istemez ki. Ayrıca SEO uyumlu içerikleriniz sayesinde alacağınız satış ve geri dönüşler ile yeni kurulmanın getirdiği mali açığı hızlıca kapatmak istiyorsanız önerilerimizi mutlaka dikkate almalısınız.

Yeni firmalar için SEO açısından nelere dikkat edilmelidir? Yeni kurulan şirketler nasıl bir SEO tekniği uygulamalıdır? sorularını hep birlikte maddelerle açıklayalım.

1- SEO hakkında bilgi edinin.

SEO’yu kullanacağınız sektörü iyi araştırın. SEO’yu nasıl kullanacağınıza karar verin. Kuracağınız yeni sitede SEO’dan nasıl faydalanacağınızı belirleyin. Sonra ne kadar süre içerisinde geri dönüş almayı hedeflediğinizi belirleyin.

Bu önemli kararları ve tespitleri yaptıktan sonra SEO çalışmalarına başlayabilirsiniz. Ancak Google’da üst sıralarda çıkmak hemen başarılması güç bir durumdur. Bu nedenle biraz sabırlı olmanızı tavsiye ederiz.

Bu zorlukların yanında önemli avantajlara da sahipsiniz. Siteniz henüz yeni olduğu için araştırmalarınızı iyi yaparak işinize en uygun içerik yönetim sistemini seçebilme şansınız vardır. En güncel algoritma sistemlerini takip ederek başarıyı elde etmenizi kolaylaştırabilirsiniz. Sitenizin içeriklerini en başından beri kaliteli tutmuş olarak içerik kalitesi seviyenizi alışılmışın üzerinde tutabilirsiniz. Bir diğer seçeneğiniz ise başlangıçta profesyonel SEO danışmanlığı alarak kusursuz bir teknikle sektöre emin adımlarla giriş yapmak olacaktır.

2- Sitenizi Kurmakta Acele Edin.

Önce iş kurup sonra web sitesini kurmak yapılan büyük bir hatadır. Kurumsal varlığınız ile internetteki varlığınız eş zamanlı olmalıdır. Dijital varlığınızla kurumsal varlığınız birlikte ilerlediği takdirde sorunlarınızı tespit etmek ve çözümlemek daha kolay olacaktır.

Kurumsal varlığınızı müşterilerinize ve piyasaya kabul ettirirken web sitenizin hazır olması, sizleri kendinizi ve işinizi tanıtma konusunda büyük bir zahmetten kurtaracaktır. Kurulum aşamasında hazır ve geliştirilmiş bir web sitesine sahip olmak kuruluş döneminin zorluklarını yenmenizi kolaylaştıracaktır.

3- Sektör ve Rakip Analizi yapın.

Kendinize bir çalışma rotası hazırlarken yapabileceğiniz en etkili çalışmalardan biri de rakip analizi yapmaktır. Sahip olduğunuz anahtar kelimeyi aratarak karşınıza çıkan ilk siteleri iyice araştırın. Kaç tanesi sizin rakibiniz, siteleri güncel mi, kaç yıllık kuruluşlar, ne sıklıkla blog paylaşıyorlar iyice analiz edin. Eğer bir de hatalarını tespit ederseniz rakiplerinizin önüne geçecek stratejiye kolayca ulaşabilirsiniz.

4- Müşteri Getiren Kelimeleri Bulun.

Trafikten daha önemli olan anahtar kelimelerinizi iyi belirleyin. En çok müşteri getiren anahtar kelimeleri iyi tespit edip o kelimelere yoğunlaşmak başarı hızınızı arttıracaktır.

5- İçerik Oluşturmaya Başlayın.

İşiniz ne olursa olsun mutlaka bir blog kısmına sahip olmalı ve bu kısmı sürekli güncel tutmalısınız. Blog yazılarınız arasında bağlantılar ve köprüler oluşturarak ziyaretçilerinizin sayfanızda daha çok zaman geçirmesini ve diğer içerikleriniz de okumasını sağlayabilirsiniz. Yazılarınızın SEO uyumlu olmasına özen gösterin. Seo hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız temel seo teknikleri yazımıza göz atın. https://www.moradam.com/20180211203156/temel-seo-teknikleri/

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir