SEO Çalışmalarınıza Katkı Sağlayacak En İyi WordPress SEO Eklentileri

SEO Çalışmalarınıza Katkı Sağlayacak En İyi WordPress SEO Eklentiler

WordPress, kullanıcılarına SEO çalışmalarında ve daha birçok konuda yardımcı olacak birçok eklenti sunmaktadır. Bu eklentiler sitenizi geliştirmenize yardımcı olurken aynı zaman SEO çalışmalarınıza da katkı sağlar. Ayrıca bu eklentiler sadece SEO çalışmalarınıza katkı sağlarken aynı zamanda hedeflenen anahtar kelimelerde üst sıralar çıkmanızı da sağlar. Bu yazımızda sizlerle paylaşacağımız SEO çalışmalarınıza katkı sağlayacak en iyi WordPress SEO eklentileri ile anahtar kelimelerinizde daha üst sıralara yükselebilirsiniz.

En İyi WordPress SEO Eklentileri

Listede sizlerle paylaşacağımız WordPress SEO eklentileri, teknik SEO çalışmalarınızı daha kolay bir şekilde yürütmenizi, sayfa optimizasyonu, meta verilerinin optimizasyonu ve sitemap gibi birçok konuda sizlere yardımcı olacak eklentilerdir.

1- Yoast SEO

Yoast SEO, WordPress eklentileri içerisindeki en popüler eklentilerden biridir. Bazı işlevsel özellikler dışında ücretsiz olarak kullanabilen eklenti şuanda 40 milyondan fazla indirmeye sahiptir. Eklentinin en çok dikkat çeken özelliklerinden biri meta başlıkları ve açıklamalarını özelleştirebilmenizi sağlamasıdır. Ayrıca her sayfanız için odak anahtar kelime belirleme ve içerik okunabilirlik analizi imkanı da tanımaktadır. Bunun gibi birçok özelliği ücretsiz bir şekilde Yoast SEO eklentisi ile kullanabilirsiniz. Premium sürümünde ise haber, video, yerel ve e-ticaret siteleri için birçok işlevsel özellik sunulmaktadır.

2- All in SEO Pack

All in SEO Pack, Yoast SEO’dan sonra ikinci en popüler eklentidir. SEO çalışmalarınıza katkı sağlayan ve sıralamalarınızı yükseltmenize yardımcı olan bu eklenti de birçok işlevsel özelliğe sahip Başlıklar ve meta açıklamalarını özelleştirebileceğiniz gibi XML site haritası oluşturmanızı da sağlar. Ayrıca eklenti Google Analytics ve AMP desteğine sahiptir. En önemlisi de e-ticaret siteleri için WooCommerce SEO entegrasyonu mevcuttur.

3- SEO Framework

SEO Framework her ne kadar yeni bir eklenti de olsa da popülerliği giderek artmaktadır. Bir web sitesinin ihtiyacı olan temel SEO özelliklerine sahip eklenti diğer listemizde yer alan diğer eklentiler gibi birçok işlevsel özelliğe sahiptir.

SEO Framework sayesinde XML site haritasını kolaylıkla oluşturabilir ve yönetebilirsiniz. Meta açıklaması ve başlıkları özelleştirebilirsiniz. Sayfalarınız hakkında arama motorlarına daha fazla bilgi ve sinyal veren yapılandırılmış verileri eklenti ile kullanabilirsiniz. Ayrıca yapay zeka desteği ile sayfalarınızı optimize edebilirsiniz.

4- SEOtudy

Listemizin sonuncu eklentisi olan SEOtudy, özellikle son günlerde adından sıkça söz ettiren ve popülerliği artan WordPress SEO eklentisidir. Temel SEO ihtiyaçlarınızı karşılayan özelliklerin yanı sıra WordPress sitenizin güvenliğini sağlayacak bazı özelliklere de sahiptir.

Google Analytics ve Google Search Console kodu ekleme özelliğinin yanı sıra Yandex Metrica kodu ekleme işlemlerini eklenti ile basit bir şekilde yapabilirsiniz. Başlık ve açıklamaları düzenleyip özelleştirebilirsiniz. Ayrıca içeriklerinizi ve sayfalarınızı H etiket önerileri ile optimize edebilirsiniz. Bunların dışında canonical etiket ekleyebilir, görsel alt etikelerini düzenleyebilir ve görsel isimlendirme işleminizi SEO uyumlu bir şekilde yapabilirsiniz. Son olarak 404 sayfalarını tespit ederek bunları ilgili sayfalara yönlendirebilirsiniz.

Kişisel veya işletme siteleri her ne kadar WordPress kullanıyor olsa da arama motorlarında daha iyi görünmek ve üst sıralarda yer almak için bazı eklentilere ihtiyaç duyar. Listemizde her sitenin ihtiyacı olan eklentileri SEO Çalışmalarınıza Katkı Sağlayacak En İyi WordPress SEO Eklentileri listesi ile sizlere sunduk. Sitenizin temel SEO ihtiyaçlarına ve aradığınız özelliklere göre bu eklentiler içerisinden en uygun olanı kullanabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş

SEO ve dijital gelişmeler hakkında makaleler, derlemeler, çeviriler, listeler, incelemeler, analizler...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir