Kaliteli İçerik ve Makale Firmanız İçin Neden Önemli?

Kaliteli İçerik ve Makale Firmanız İçin Neden Önemli?

Hepimiz biliyoruz ki “içerik kraldır”. Pazarlama dünyasında bu söz eski bir slogandır. İçerik, insanları sitenize çeken ve onların neyle ilgili olduğunu bilmelerini sağlayan şeydir. İdeal olarak, yarattığımız içerik doğal olarak kitleleri çeker, ancak bu her zaman böyle olmaz. Ancak, internet ortamında çok şey varken insanlar içeriğinizi nasıl bulacaklar?

Öneri: SEO Anatomisi

Nasıl Yapılır? Rehber/Kılavuz İçerikleri

Sitenizin içeriğini kitlelere ulaştırmak için tanıtmanın bir yolu: Nasıl yapılır, rehber, blog yazısı gibi içerikler oluşturmaktır. Bu durum; bir infografik olarak oluşturduğunuz her türlü içerik için geçerlidir. Daha önce de belirtildiği gibi, birçok kişi bu sayede içeriğinizi görecektir.

Marka Adını Hafızalara Kazıma

Bu sayede, insanlar içeriğinizi gördüğünde, markanıza yönlenir. Birçok kişi marka adınızı gördüğünde, bunu bilinçli veya bilinçaltı olsun olmasın, hatırlayacaklar. Marka adınızın başka bir yerde göründüğünü görürlerse, içeriğinizi hatırlamaları ve adınızı aklında tutmaları için onları tetikler. Ayrıca bir siteyi popüler hale getirme yöntemleri bu alanda işinize yarayabilir.

Otorite Olun

İnsanlar sadece adınızı hatırlamayacak, aynı zamanda kendi alanınızdaki bir bilgi ya da uzmanlık kaynağı olarak görecekler. Şirketiniz ekran kartı satıyorsa ve doğru ekran kartını bulmak hakkında bir infografik oluşturursanız, bir dahaki sefere ekran kartı almak istediğinde, içeriğinizi hatırlar ve sitenizi bulurlar.

Öneri: Google Kalite Kriterleri 

 

Sosyal Medyada Paylaş

SEO ve dijital gelişmeler hakkında makaleler, derlemeler, çeviriler, listeler, incelemeler, analizler...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir