Emlak Siteleri İçin Yerel SEO

Emlak Siteleri İçin Yerel SEO

Emlakla ilgili anahtar kelimeler için sıralama yapmaya çalışıyorsanız, sektörün çevrimiçi olarak ne kadar rekabetçi olduğunu tespit etmelisiniz. Sadece diğer emlak sitelerine karşı mücadele ediyor olmuyorsunuz, aynı zamanda arama sonuçları sayfalarında üst sıralara hakim olan farklı alanlardaki web sitelerine karşı da bir bayrak açmış oluyorsunuz. İşte bu yüzden işletmenizi öne çıkarmak için, yerel SEO önemlidir.

Karşılaştığınız rakipleri, yani rekabeti azaltmanın bir yolu, sitenizi yerel SEO için optimize etmektir. Bu, rekabetinizi uluslararası ölçekte yerel ölçeğe kadar düşürür. Bu stratejiyi kullanmak isteyen emlak şirketleri için hedeflenecek en iyi pazar, mülklerinizin yakınındakiler olacaktır. Bunlar yaşam standartlarını iyileştirmek isteyen insanlar olabilir.

Rekabet

İlk önce, çevrimiçi rekabetinize bir göz atın.

“Satılık ev”, “satılık arsa” veya “kiralık ev / arsa” ile başlayanlar gibi, işletmenizle alakalı ve kullanıcıların aradığı anahtar kelimeleri listeleyin.

Ardından, bunları Google’da arayın ve en üst sıralarda yer alan sayfalara bir göz atın.

Bu sayfaların ortak ne tür içerik veya bilgilere sahip olduğunu gözlemleyin.

Çoğu zaman, listelerle dolu sayfalar görmek zorunda kalırsınız.

Bunun arkasındaki neden, Google’ın bir dizi emlak anahtar kelimesini işlemsel bir arama amacına sahip olduğunu düşünmesidir.

Anahtar Kelimeler

Bundan sonra, doğru anahtar kelimeleri seçme zamanı gelmiş demektir.

Hacmi iyi olan, ancak web siteniz tarafından da erişilebilen anahtar kelimeleri seçin.

Dikkate alınacak faktörler arasında alan yaşınız ve sitenize gelen geri bağlantıların sayısı yer alır.

Anahtar kelimenizi seçtikten sonra yazmaya başlama zamanı gelmiş demektir.

İçeriğinizi oluştururken, kat sayısı, yatak odası sayısı, banyo sayısı vb. mülk ayrıntılarını vurgulayın.

Özellikler ve İçerik Optimizasyonu

Ev ve arsa arayanlar için çekici kılacak olanakları vurgulamak gerekir.

İçeriğiniz ne kadar alakalı olursa, Google’ın sizi ilk sayfada sıralama şansınız o kadar yüksek olur.

Mülkün kendisinin yanı sıra bulunduğu bölgeyi de tanıtabilirsiniz. Yakınlarda bir hastane var mı? Peki ya okullar? Güvenli bir ortam olarak kabul ediliyor mu? Bunlar cevaplanması iyi sorulardır çünkü bunlar arayanların aradığı türden sorulardır.

İçeriğinizi optimize etmenin bir başka yolu da görselleri kullanmaktır. İlgilenen müşteri adaylarına mülklerinize daha ayrıntılı bir bakış sağlamak için yüksek kaliteli fotoğraflar ve videolar kullanın.

Son olarak, emlak web siteleri için yerel SEO kullanmanın en önemli yollarından biri Google My Business ve diğer dizinlere kaydolmaktır. Bu, mülklerinizin bulunduğu alanla ilgili anahtar kelimeler için sıralama şansınızı artırır.

Emlak Siteleri İçin SEO Hizmeti

Bunlar, emlak siteleri için yerel SEO yapmanın yollarından sadece birkaçını ifade eder. Bu stratejileri sayfalarınıza uyguladıktan sonra, arama sonuçları sayfalarındaki görünürlüğünüzü artırabileceksiniz.

Özetle:

– Öncelikle, Google’ın hangi tür içeriği alakalı bulduğunu görmek için ilgili anahtar kelimelerin en üst sıralarında yer alan sayfalara bakın.

– Ardından, anahtar kelimelerinizi dikkatlice seçin ve içeriğinizi, mülklerinizi iyi vurgulayacak şekilde bunların etrafında oluşturun.

– Son olarak, işletmenizi Google My Business gibi dizinlere kaydedin.


Emlak siteleri için yerel SEO hizmeti almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş

SEO ve dijital gelişmeler hakkında makaleler, derlemeler, çeviriler, listeler, incelemeler, analizler...

Çok Yorumlananlar

  1. Ellerinize sağlık çok iyi olmuş bu benimde dayımın emlak stesi var onunla paylaşacagım hem sizi hem bilgilerinizi sağolun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir