Uygulama Optimize Ediliyor Android Sorunu Çözümü

Uygulama Optimize Ediliyor Android Sorunu Çözümü

Android telefonlarda çok sık olmasa da kişilerin bazı zamanlarda karşılaştıkları sorunlardan birisi de uygulama optimize ediliyor, sorunudur. Bu sorun sık sık gündeme gelmektedir. Sorunun çözümü oldukça kolaydır. Yapacağınız birkaç adım ile sorundan tamamen kurtulabilirsiniz. Sorunun çözümünde yapmanız gereken ilk işlem en son yüklediğiniz programı kontrol ediniz.

Telefonunuza yüklediğiniz bazı virüslü uygulamalar telefonunuza zarar verebilir. Neticesinde de bu tarz hatalarla karşılaşabilirsiniz. Reklam içeriği yüksek olan uygulamalardan dolayı bu tarz hatalarla karşılaşmanız normaldir. Dolayısıyla mutlaka reklam içeriği yüksek olan uygulamalardan uzak durunuz. Bu hatayla karşılaşmanızın en büyük sebebi genellikle son yüklediğiniz uygulamalardan kaynaklıdır.

Son yüklediğiniz uygulamaları mutlaka anti virüs kontrolünden geçiriniz. Anti virüs programıyla tespit ettiğiniz bu tarz uygulamaları sistemden kaldırmanız gerekiyor. Genellikle bu hataya sebep olan program kaldırılınca hata sorunu ortadan kalkar. Ancak bazı durumlarda bu tarz uygulamaları kaldırmanıza rağmen hata gitmeyebiliyor. Dolayısıyla başka çözüm önerileri denemeniz gerekiyor. Bu hatadan kurtulmak için telefonunuzu güvenli mod uygulamasında çalıştırmanız gerekir.

Güvenli mod uygulamasıyla çalışan cihazlarda hiçbir şekilde bu tarz hatayla karşılaşmazsınız. Buda hatanın uygulama sebepli olduğunu gösterir. Dolayısıyla diğer uygulamaları kontrol ederek, hataya sebep olan uygulamayı bulmanız gerekiyor. Hataya sebep olan uygulamayı keşfettikten sonra hiç vakit kaybetmeden uygulamayı kaldırmanız gerekiyor. Uygulama kaldırıldıktan sonra sorun tamamen çözüme kavuşacaktır. Çözüme kavuşmuyorsa, başka çözüm yolları denemeniz gerekiyor.

Uygulama Optimize Ediliyor Sorunu Başka Çözüm Yöntemleri!

Bir üst başlıkta sayılan her iki yöntemi de denemenize rağmen problem hala devam ediyorsa, alternatif çözüm yollarını denemeniz gerekiyor. Bu tarz sorunlar genellikle ağ ayarlarından kaynaklıda olabiliyor, ağ ayarlarınızı sıfırlayarak sorunu kökünden çözüme kavuşturabilirsiniz. Ağ ayarlarını sıfırlayarak sorunu %80 oranında çözebilirsiniz.

Kısaca özetleyecek olursak, WİFİ ayarlarınızı tamamen silmeniz, yeniden yapılandırmanız gerekiyor. Bu işlem birkaç saniye içerisinde gerçekleşir. Eğer ki her türlü yöntemi denemenize rağmen sorunu almaya devam ediyorsanız, yapmanız gereken tek işlem cihazı tamamen sıfırlamaktır. Bu yöntem %100 kesinliği olan bir yöntemdir. Ancak bu yöntem ile cihazınızdaki bütün kişisel bilgiler silinir.

Dolayısıyla bu yöntemi en son adımda uygulamanızda fayda vardır. Cihazınızın uygulamalar bölümünden ayarlar kısmına giriş yapmanız gerekir. Bu bölmeden sonra cihaz sıfırlama işlemini seçerek telefonunuzu fabrika ayarlarınıza döndürebilirsiniz Böylelikle bütün sorun çözüme kavuşmuş olur.

Bu tarz problemlerden korunmak istiyorsanız, mutlaka güvenlikli uygulamaları telefonunuza indirin. Güvenlik uyarısıyla karşılaştığınız APK dosyalarını indirmekten ve kurmaktan mutlaka kaçının. Güvenlik uyarısı aldığınız uygulamaların içerisinde büyük olasılıkla virüsler bulunur. Dolayısıyla telefonunuz ciddi düzeyde zarar görür. Aynı zamanda telefonunuza indirdiğiniz uygulamaları mutlaka anti virüs yazılım uygulamalarında tarama yapın.

Kötü niyetli, içerisinde virüs bulunan uygulamalar anti virüs programıyla tespit edilir. Tespit edilen uygulamaları silerek, sorunu kökünden halletmiş olursunuz.

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir