WordPress Hosting Seçerken Bilinmesi Gerekenler

WordPress Hosting Seçerken Bilinmesi Gerekenler

Günümüz itibari teknoloji kullanımı had safhaya çıkmış durumdadır. Bununla birlikte site kurucuları web sayfaları açılımı da fazlaca arttığı görülmektedir. WordPress sitesi için kullanıcının uyacağı kurallar vardır. bunları değerlendirirken maliyet, performans ve kararlılık gibi unsurları dikkate almanın yanı sıra barındırma türlerine ve bileşenlerine dair gelişen teknolojilere de dikkat edilmesi gerekiyor. Bilindiği üzere WordPress 2000’li yılların başında çoğunlukla blog oluşturmak için kullanılan ancak eklenen binleri hatta milyonları bulan ve eklenti olan tema sayesinde artık her türlü web sitesi için oldukça avantajlı olduğunu kanıtlayan popüler içerik yönetim sistemidir.

Hosting sağlayıcıları çoğu bulunan paket için bir tek tıkla kurulumu kullanıcının isteği ile yapılmaktadır. Bu durumda bilinmesi gereken önemli hususlar vardır. Bunlar wordpress hosting anlamına gelmediği bulunan paketin hosting olarak adlandırılması için bu özelliğin tek başına yeterli olmadığıdır. WordPress hosting dünyanın en meşhur CMS’inden en iyi şekilde yararlanılmasını wordpresse özgü yapılandırmalarla yeterli performans ve üst düzeyde bulunan güvenlik ile en iyi sonuçlara ulaşılmasını sağlayan hosting olarak adlandırılır. Hosting bazında bakıldığında en büyük avantajı ise hostingden sanal sunuculara VPS VDS bulut sunuculardan diğer farklı sunuculara da her türlü hosting seçeneğine uyarlanabilmesidir. Bu da wordpress bazında bakıldığında büyüklüğü ve kapasitesinin ne kadar fazla olduğunu göstermektedir. Bununla birlikte wordpress sitesi için mutlaka göz önünde mutlaka bulundurulması gereken alternatiflerden biri yapar.

 Hangi Barındırma Türüne Dayanan WordPress Hosting Hizmetini Seçilmelidir?

WordPress hosting kullanılırken kullanıcının hangi barındırma türünü de bilmesi gerekir. Bu bağlamda hangi hosting türünün ne anlama geldiğini bilmek de gerekir. Bunun sonucunda doğru çözüme yönelmenizi sağlayacaktır. Genel bazda bakıldığında paylaşımlı hosting olarak bilinen fiyat anlamında bakıldığında ve kullanıcılarında sık tercih ettiği en uygun fiyatlı olarak kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. Daha dar anlamda bakıldığında küçük tarz da olan projeler yani küçük kullanıcılara hitap eden  projeler olarak da adlandırılır. Küçük kullanıcılar için düşük bütçeli barındırma çözümüne ihtiyaçlar için güzel bir proje olarak söylenebilir.

Çoğu durumlarda olduğu gibi wordpress hostingin de olumsuz durumları olabilmektedir. Buna değinmek gerekirse paylaşımlı hosting dezavantajı olarak zaman zaman sunucuda orantısız miktarda ortaya çıkan kaynak kullanımı ve buna bağlı olarak diğer web sitelerine daha az yer ve kaynak bırakarak onların yavaşlamasına neden olmaktadır. Biraz da VPS yani sanal özel sunucu anlamına gelen daha üst çözümlere göre maliyeti düşük ve bununla da kullanıcıların yoğun ilgi odağı olmaktadır. Sunucu kaynaklarının verimli kullanabilmesi ve tahsil edebilmesi bu durumda söz konudur.

WordPress için öneriler

İnternet kullanımı söz konusu olunca kullanıcılar birçok veri eklenti ile iç içe geçmiş durumdadır. Bunlardan sonra farklı amaçlara yönelik birbirinden çekici web siteleri oluşturmak için kullanılmakta olan wordpress konusunda üstesinden gelinmesi gereken en önemli husus doğru barındırma hizmeti olmaktadır. Kullanıcılar mutlaka dikkat etmelidir ki sitenin performansı ve güvenliği üzerinde büyük etkisi olabilir. Bu durumda en modern olan donanımlara ve orijinal yazılımlarla güçlendirilmiş bilişim sektörü olarak önemsenmesi hususla yeni yıla yeniliklerle turhost  Linux  ve wordpress hosting ile yapılanlara göz atması önemlidir. Bilinen üzere 18 yıl gibi uzun bir süre de Türkiye’nin en güçlü web sitelerini misafir etmeye devam eden Turhost; girişimciler, yazarlar, bloggerlar, için en gelişmiş mekanizasyonlar ile farklı çözüm seçenekleri oluşturmaktadır.

Turhost orijinal yazılım kullanımı bakımından altını çizerek 2022 için önemli projeleri olabileceği söylenmektedir.

Genel Olarak WordPress

Web sayfası oluşturma da önemli durak olan wordpress her geçen gün en iyi performansı sergilemektedir. Bu bakımdan sitelerin ihtiyaçları için mümkün olduğunca en iyi barınma ortamının tasarlanması için tanımlanabilecek wordpress hosting tüm hosting türleri ile birleştirilmesi mümkündür.  Seçeneklerin barındırma türü anlamında kullanıcının teknik bilgi seviyesine uygun olmalıdır.

Sitede oluşabilecek kullanıcı trafiğini kaldırabilmesi ve hız anlamında da yeterince uygunluğa erişmesi önemli olmaktadır. Sitenin değişen ihtiyaçlara uyum sağlayacak kadar esnek olabilmesi yüksek performans ile kullanıcılara çekim gücü yaratması ve güvenlik anlamında da en gelişmiş yazılımlara ve en geniş donanımlara dayanması ve başarıya ulaşması bakımından önemli  huşular sağlanmış olacak ve hedeflere ulaşılacaktır.

 

Sosyal Medyada Paylaş

Çok Yorumlananlar

  1. güzel kısa ve öz bildilendirme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir