WordPress Hosting Seçerken Bilinmesi Gerekenler

Wordpress Hosting Seçerken Bilinmesi Gerekenler

WordPress siteniz açısından hosting alternatiflerini göz önünde bulundururken performans, maliyet ve kararlılık gibi kriterlere dikkat etmenizin yanı sıra aynı zamanda barındırma çeşitlerine ve bileşenlerine yönelik farklı terminolojiye de mutlaka hakim olmanız gerekir.

Bilindiği gibi wordpress 2000’li senelerin başında genellikle blog kurmak açısından kullanılan fakat yüzbinlerce eklenti ile tema aracılığı ile artık bütün web sitesi açısından oldukça faydalı olduğunu kanıtlayan en popüler içerik yönetim sistemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Hosting sağlayıcıları, bütün paketler açısından tek tık ile wordpress kurulumu sağlayabilir. Burada önemli husus ise bir sağlayıcının bir tek tıklama ile wordpress kurulumu sunulmasından sonra wordpress hosting anlamına gelmediği ve paketin wordpress hosting şeklinde adlandırılması açısından bu özelliğin tek başına yeterli olmadığıdır.

WordPress Hosting Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

WordPress hosting hangi barındırma çeşidi ile kullanacağınıza karar verdikten hemen sonra hangi hosteam çeşidinin hangi anlama geldiğini bilmeniz doğru çözüme kavuşmanız açısından oldukça önemlidir;

Bulut sunucu kaynaklar açısından bakıldığında ölçeklendirme faydası en iyi barındırma çözümüdür. Gelişmekte olan veya hızlı bir şekilde büyüyeceği beklentisi bulunan web siteleri ile dönemsel trafik artışları yaşayan Siteler açısından önerilir.

Sanal özel sunucu, daha üst düzey çözümlere yönelik maliyeti oldukça düşük tutabilen bir sanal sunucu çeşididir. Paylaşımlı hosting aracına göre çok daha fazla kaynak ile güvenlik düzeyine gereksinim duyarlar açısından önerilir. Sunucu kaynaklarının çok daha verimli bir biçimde tahsis edilmesi bu durumda söz konusu olmaktadır. Özel sanal alanlarının yapılandırma fırsatı sunması açısından yine aynı şekilde tercih edilir. Aylık 30000 civarında trafik orta büyüklükte wordpress siteleri açısından sana özel sonucu uygulamasına dayanan wordpress hosting planlarını tercih edilmesi gerekir.

WordPress hosting seçmek açısından bilinmesi gereken bazı önemli kriterler var. İnternet uygulamaları üzerinden herhangi bir içerik, tema ya da sayfa paylaşmak isteyen katılımcılar, bir web sitesine gereksinim duyar. Bu işlemleri yapabilmek açısından kullanıcıların hosting denilen araçlara yani Türkçe tanımı ile barındırma hizmetlerini gereksinimleri vardır. Web sitelerinin görüntülenmesi açısından gerekli olan teknolojik altyapı sistemi hosting denilen araçlar ile sağlanmaktadır. Kullanıcıların web sitelerinden istedikleri verimi alabilmeleri açısından kendileri açısından en önemli uygun hosting seçimini yapmaları gerekir.

WordPress Hosting Özellikleri Neler?

Bir web hosting firmasının kaliteli olup olmadığına karar vermenin en önemli yöntemi tecrübe etmekten geçer. Doğru bir web hosting seçiminin gerçekleştirilmesi açısından dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

İşletim Sistemi: Web siteleri açısından hosting seçecek olan kullanıcıların web sitelerinin kodlama düzeninin oluşturulacağı dil seçimini göz önünde bulundurmalıdır. Hostingler, kullanıcılar açısından Windows ve linux şeklinde ikiye ayrılmaktadır. Web sitelerinin kodlama dili ise genellikle ASPX ve ASP yazılmış ise Windows hosting seçiminin yapılması Uygun hosting seçimi hususunda kodlama dilinden pek bir şey anlama yani kullanıcılar, kesinlikle konuya hakim birilerinden uzman destek almalıdır.

Trafik Kotası: Web sitelerinin sahip oldukları ziyaretçi sayısı son derece önemlidir. Aylık bir şekilde siteye gelen ziyaretçi sayısının gereksinimleri karşılayamayacak hostingler seçildiğinde ziyaretçi kotası doğduktan hemen sonra web sitesinin çökmesi gibi bir durum söz konusu olabilir. Böyle bir durumla karşılaşmamak amacıyla web siteleri açısından olumsuz bir şekilde etkilemek amacıyla hosting seçiminde trafik kotası yüksek olan bir hosting seçiminin önemi çok büyük.

Veritabanı: Web sitelerinde yer alan verilerin eklendiği, silindiği, depolandığı ve güncelleme işlemlerinin gerçekleştirildiği alan veritabanı olarak bilinmektedir. Seçimi gerçekleştirilecek hosting araçlarında veri tabanına uygun bir şekilde dizayn edilmelidir. Bunun sebebi ise web sitesini ziyaret etmekte olan katılımcılar, bütün web sitelerini açtığında site içerisinde yer alan veriler, veri tabanından alınır Ve böylelikle ziyaretçileri site içerisinde bulunan veriler ile veri tabanından alınır.

Kullanılacak Web Alanı İhtiyacı: Kullanıcıların gereksinim duydukları hostingleri seçmelerinde etkili olacak çeşitli özelliklerden biri ise hosting alanlarıdır. Web sayfalarında kullanılacak tema, yazı, videoda fotoğrafların sağlanacağı alanın geniş olması, hosting araçlarının alanını belirleyen en önemli özelliklerdendir. Yeni başlangıç yapanlar açısından ihtiyaçları kadar alan satın alarak maddi fazlalıklardan böylelikle kendilerini kurtarabilir. Zaman içerisinde web sitelerinin alanlarını genişleterek çok daha yararlı olacağının unutulmaması gerekir.

WordPress siteniz açısından hosting seçimini gerçekleştirirken göz önünde bulundurmanız gereken bazı kriterler yer alacaktır: performans, maliyet, kararlılık. Bu unsurları dikkate almanın yanı sıra aynı zamanda barındırma çeşitlerini ve bu barındırmayı bir araya getiren bileşenlere yönelik değişik uygulamaları göz atmanızda fayda olacaktır.

WordPress Hosting Seçiminin İşletmenize Sağlayacağı Katkılar Nelerdir?

WordPress hosting, Bilişim dünyasında en trend CMS’inden mükemmel bir şekilde faydalanmanızı, WordPress uygulamasına has yapılandırmalar ile güvenlik ve performans açısından bakıldığında en iyi neticeleri erişim sağlamanızı gerçekleştiren bir hosting çözümüdür.

En önemli avantajı ise genel itibariyle paylaşımlı hosting uygulamasından sanal sunuculara bulut sunuculardan ve diğer sunuculara kadar pek çok hoş hosting seçeneğini hizmetinize sunmasıdır.

Dünya genelinde şu anda Belkibelki de milyarlarca web ya da blog sitesi aktif bir şekilde faaliyetlerini sürdürüyor. WordPress uygulaması üzerinden oluşturulan ve ya da blog sitelerinin özellikle de hosting seçimi ile ilgili yapılan çalışmalar, çok daha kıymetli olmaktadır.

En profesyonel web sitelerinin WordPress uygulaması üzerinden yapıldığını biliyor muydunuz? Sadece 5 dakika içerisinde kendi web sitenizi oluşturup faaliyet gösterdiğiniz alan ile ilgili çalışmalarınız da anında başlayabilirsiniz elbette. Fakat WordPress hosting uygulaması üzerinde geliştirilen ve bir ya da blog sitelerinin Google arama motorlarında çok daha iyi bir yere verebilmek amacıyla en etkili silah olduğunun bilinmesinde fayda olacaktır.

Makale içinde de söylemiş olduğumuz gibi dünya genelinde şu anda faaliyet gösteren web ya da balık sitelerinden 3 tanesinin 2 tanesi mutlaka WordPress hosting uygulaması ile gerçekleştirilmiştir. Böyle olmasının pek çok avantajı vardır.

Kullanıcı, profesyonel bir şekilde alım satım işlemlerini gerçekleştirmiş olduğu piyasa ile alakalı verilere sadece bir tık ile uğraşabilir.

Tüm bu gelişmelere paralel bir şekilde WordPress hosting uygulamasının ne kadar önemli olduğu bir kez daha vurgulanmaktadır. WordPress hosting uygulamanızın barındırma çeşidi ile kullanmaya karar verirken nasıl bir hosting çeşidinin ne anlama geldiğini bilinmesinin işletmeniz açısından önemi son derece büyüktür.

 

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir