ERR_TOO_MANY_REDIRECTS Hatası Çözümü

ERR_TOO_MANY_REDIRECTS Hatası Çözümü

Bir web sitesini çalıştırırken ve bakımını yaparken birçok türde sorun ve hatayla karşılaşırsınız. ERR_TOO_MANY_REDIRECTS, birçok hatadan biridir. Bu yazıda, bu hataya neyin neden olduğunu ve nasıl düzeltileceğini göreceğiz.

Neyse ki, bu düzeltilmesi oldukça kolay bir hatadır. WordPress kullandığınız için, kısa sürede sorunu kendiniz giderebilir ve düzeltebilirsiniz. İlk önce bu hatanın gerçekte ne olduğunu ve arkasındaki anlamı bulmak daha iyidir. Ardından farklı çözünürlük yöntemlerini deneyebilirsiniz.

ERR_TOO_MANY_REDIRECTS Nedir?

ERR_TOO_MANY_REDIRECTS (veya yönlendirme döngüsü), siteniz sonsuz bir yönlendirme döngüsünde takıldığında size ve web sitenizin ziyaretçilerine gösterilen bir hatadır. Bu, sitenizin sizi sürekli olarak URL’ler arasında ileri geri gönderdiği ve sonunda gözden kaçıracağı bir ERR_TOO_MANY_REDIRECTS hatası gösterdiği anlamına gelir.

Bu olduğunda, tarayıcınız ERR_TOO_MANY_REDIRECTS metnini içeren bir hata sayfası görüntüler. Hatalar birçok farklı nedenden kaynaklanabilir. Bu genellikle, temel WordPress dosyaları, tema bölümleri, eklenti çakışmaları ve sunucunuzla ilgili sorunlarla ilgili bazı ayarları değiştirdiğinizde olur. 

ERR_TOO_MANY_REDIRECTS Hatası Nasıl Onarılır

Hatanın çözümünü bulmak için önce hatanın nedenini bulmalıyız. Bunun için aşağıdaki adımları deneyin. Aşağıdaki adımları izleyerek çözümü bulacağınızı umuyoruz. 

 1. Tarama verilerini temizleyin

Bozuk veya güncel olmayan çerezlere sahip olmak genellikle ERR_TOO_MANY_REDIRECTS hatasının görünmesine neden olabilir. Bu nedenle, tarayıcınızda depolanan web sitesi çerezlerini temizleyerek sorun giderme işlemine başlamalısınız.

 • Google Chrome’u açın, ardından sağ üst köşedeki dikey üç nokta menüsünü tıklayın.
 • Menüde Diğer Araçlar’a gidin, ardından Tarama verilerinizi temizle…’yi tıklayın.
 • Görünen pencerede tüm seçenekleri seçin ve zaman aralığını Tüm Zamanlar olarak ayarlayın.
 • Ardından Verileri temizle düğmesini tıklayın ve tarama verilerini temizlemek için talimatları izleyin.
 1. WordPress önbelleğini temizleyin

Bazı durumlarda ERR_TOO_MANY_REDIRECTS hatası aldığınızda WordPress sitenizin yönetici alanına erişebilirsiniz. Yönetici panonuzda oturum açabiliyorsanız, hatayı düzeltmek için WordPress site önbelleğinizi temizlemeyi deneyebilirsiniz.

WP Super Cache, WP Rocket, W3 Total Cache dahil olmak üzere popüler WordPress önbellek eklentilerinde önbelleği temizleme işlemi hemen hemen aynıdır. Tek yapmanız gereken önbelleği düzgün bir şekilde temizlemek ve yeni bir tane oluşturmak.

 • WordPress yönetici panelinize giriş yapın.
 • Ardından, ayarlarda yüklü olan önbellek eklentisini (WP Super Cache vb.) bulun.
 • Ardından Önbelleği Temizle veya Önbelleği Sil gibi bir düğme bulmanız gerekir. Bu düğmeyi bulun ve tıklayın.
 1. Eklentileri devre dışı bırakın

WordPress yönetici panosuna erişiminiz yoksa tüm eklentileri devre dışı bırakabilirsiniz. Bunu yapmak için, bir FTP istemcisi aracılığıyla web sitesi dosyalarına erişmeniz gerekir. Bunu bir FTP istemcisi kurarak kolayca yapabilirsiniz.

 • Bir FTP istemcisi kullanarak web sunucusuna bağlanın.
 • Ardından wp-content klasöründeki eklenti klasörünün adını plugins-old olarak değiştirin.
 • Bu adım, sitenizdeki tüm eklentileri devre dışı bırakmanıza yardımcı olacaktır.
 • Şimdi tekrar WordPress yönetici paneline giriş yapmayı deneyin, ardından eski eklentiyi oluşturduğunuz dosyayı eklenti olarak yeniden adlandırabilirsiniz.
 • Son olarak eklentileri tek tek etkinleştirerek hangisinde sorun olduğunu bilmelisiniz.
 1. CDN ve HTTPS ayarlarını kontrol edin

Genel olarak, ERR_TOO_MANY_REDIRECTS hatası HTTPS ayarlarınızla ilgili olabilir. Çoğu zaman, SSL eklentisinin yanlış yapılandırılması veya süresi dolmuş SSL sertifikası nedeniyle bu tür hatalarla karşılaşabilirsiniz.

SSL Hizmet Test Aracı ile SSL sertifikanızın ve web sitesi adresinizin düzgün çalıştığından emin olabilirsiniz. Öte yandan, Cloudflare gibi bir CDN kullanıyorsanız, sunucu tarafındaki hataları kontrol etmeyi atlamamalısınız. 

Sonuç

Yukarıda bahsettiğimiz çözümlerden herhangi biri sizin için çalıştıysa, yorumlarda bize bildirmekten çekinmeyin. Bu çözümlerin dışında bildiğiniz başka yollar varsa lütfen yorumlarda belirtin ki bilgiler paylaşıldıkça çoğalsın. WordPress sahipleri her zaman hata alır. Bazen bu hatalar çok can sıkıcı olabiliyor, bazen de kolayca düzeltilebilecek hatalar olabiliyor. Her iki durumda da web sitenizi yedeklemenizi öneririz.

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir