CompTIA Network Nedir?

CompTIA Network Nedir?

CompTIA Ağı, ağ teknolojileri, ağ kurulumu ve ağ güvenliği dahil olmak üzere temel ağ kavramlarını kapsayan satıcıdan bağımsız bir sertifikadır. Ayrıca yönlendiriciler, anahtarlar ve güvenlik duvarları dahil olmak üzere ağ bileşenlerinin kurulumunu ve yapılandırmasını da içerir. CompTIA Ağı, ağ oluşturma alanında kariyer yapmak isteyen veya mevcut ağ bilgilerini geliştirmek isteyen herkes için uygundur. CompTIA Ağı iki bölümlü bir sertifikadır. İlk bölüm, ağın temellerini kapsayan CompTIA Network + ‘dır. İkinci bölüm, ağ güvenliği kavramlarını ve en iyi uygulamaları kapsayan CompTIA Security+’dır. CompTIA Ağı günümüzde BT endüstrisinde tanınmış bir sertifikadır ve Microsoft ve Cisco dahil olmak üzere büyük teknoloji sağlayıcıları tarafından onaylanmıştır. Ayrıca bu sistem dünya üzerinde ABD Savunma Bakanlığı tarafından da tanınmaktadır.

CompTIA Network Ne İşe Yarar?

CompTIA Ağı, herhangi bir ağ türünü tasarlamak, dağıtmak, yönetmek ve sorunlarını gidermek için gereken temel bilgi ve becerileri kapsayan satıcıdan bağımsız bir sertifikadır. CompTIA Network + sertifikasını kazanmak, bir ağı yönetmek, sürdürmek ve sorunlarını gidermek için gereken becerilere sahip olduğunuzu kanıtlar. Ayrıca, ağ kavramlarında güçlü bir temele sahip olduğunuzu ve bir ağı yapılandırma, yönetme ve güvence altına alma yeteneğine sahip olduğunuzu gösterir. CompTIA Network + sertifikası, bir ağ desteği veya yönetim rolünde çalışan veya çalışmayı planlayanlar için idealdir. Ağ oluşturma becerilerini güçlendirmek isteyen BT uzmanları için de harika bir sertifikadır.

CompTIA Network, ağ profesyonellerinin uzmanlığını doğrulayan uluslararası kabul görmüş bir BT sertifikasıdır. Sertifikayı kazanmak, ağ sistemlerini kuracak, yapılandıracak, yönetecek ve sorunlarını giderecek bilgi ve becerilere sahip olduğunuzu gösterir. Network + sertifikası, küçük ve orta ölçekli ağları yönetmekten ve sürdürmekten sorumlu kişiler için tasarlanmıştır. Ağ kurulumu, yapılandırma, güvenlik ve sorun giderme gibi konuları kapsar. Network + sertifikası, ağ oluşturma alanında kariyer yapmak isteyen veya ağ yönetimi alanında sertifika almak isteyenler için iyi bir seçimdir. Ayrıca, mevcut işinizde kariyer basamaklarını yükseltmek istiyorsanız, sahip olmanız gereken iyi bir sertifikadır.

CompTIA Network Önemi Nedir?

CompTIA Ağı, bilgi ve deneyimlerini topluluğun diğer üyeleriyle paylaşan bir BT uzmanları topluluğudur. CompTIA ağının üyeleri, fikirleri ve yenilikçi çözümleri paylaşmalarına olanak tanıyan bilgisayar bilimi ve teknolojisine aynı ilgiye sahiptir. CompTIA ağı ayrıca BT uzmanlarıyla bağlantı kurmanın ve tavsiye ve kaynak almanın harika bir yoludur. CompTIA ağının üyeleri, BT uzmanlarıyla tanışmalarına ve deneyimlerini paylaşmalarına olanak tanıyan etkinliklere, web seminerlerine ve tartışma gruplarına erişebilir.

CompTIA Ağı, üyelere ve şirketlerine fayda sağlayan bilgi paylaşımına dayalı çevrimiçi bir topluluktur. Üyeler, canlı ve çevrimdışı etkinliklerin yanı sıra teknik bilgilere ve ağ stratejilerine erişebilir. Şirketlere sağlanan faydalar arasında teknolojik ürün ve hizmetlerde indirimlerin yanı sıra yüksek nitelikli çalışanlara erişim sayılabilir.

CompTIA Network Kullanımı

CompTIA Ağı, kişilerin ağları tasarlama, uygulama ve yönetme yeteneğini belgeleyen bir ağ sertifikasıdır. Sertifika ayrıca ağ güvenliği ve problem çözme becerileri sınavlarını da içerir. Sertifika, ağ profesyonelleri, sistem yöneticileri, yazılım mühendisleri ve BT danışmanları için önerilir.

CompTIA Network, bilgisayar ağlarını tasarlama, oluşturma ve yönetme konusunda bilgi ve deneyime sahip olduğunuzu gösteren bir sertifikadır. Pratik becerilere ve ağ oluşturma bilgisine odaklanan ve kariyerlerini ilerletmek isteyen BT uzmanları için iyi bir seçim haline getiren bir endüstri sertifikasıdır. CompTIA Netw Tasarımdan kullanım ve bakıma kadar ağ yönetiminin tüm alanlarındaki profesyoneller için sertifikalar sunar. CompTIA Net sertifikası aynı zamanda ağlar içinde çoğu sorumluluk pozisyonunu elde etmek için gerekli bir gerekliliktir.

CompTIA Network Bileşenleri

Bir bilgisayar ağı, verileri paylaşmak için birbirine bağlı bir bilgisayar ağıdır. Ağdaki her bilgisayarın, ağdaki diğer bilgisayarları tanımlamak için kullandığı özel bir bilgisayar adı (ağ adresi veya IP adresi olarak adlandırılır) vardır. Ağdaki bilgisayarları birbirine bağlayan fiziksel bağlantı, kablo veya radyo ile yapılabilir. Bilgisayar Ağları, amaç için ne kullanacaklarına bağlı olarak farklı boyutlarda ve şekillerde tasarlanmıştır. Örneğin, küçük bir yerel alan ağı (LAN) aynı binadaki birkaç bilgisayarı birbirine bağlarken, büyük bir küresel ağ (LAN) dünya çapında binlerce bilgisayarı birbirine bağlar. Çoğu bilgisayar ağı veri aktarmak için TCP / IP protokolünü kullanır. TCP / IP protokolü dört bileşenden oluşur:

  1. Alt ağ sistem: Bir bilgisayarın ağ alanını tanımlayan 32 bitlik bir sayı dizisidir.
  2. IP adresi: Bu sistem, ağdaki bir bilgisayarın benzersiz adresidir.
  3. Protokol: Ağ üzerinden veri aktarmak için kullanılan Protokolün adıdır.
  4. Port: Verilerin kaynak bilgisayardan hedef bilgisayara aktarıldığı bir port numarasıdır.

Olarak ön plana çıkmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş

Bunları da okumalısınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir