Google Sıra Bulucu

Google Sıra Bulucu

Google arama sonuçlarındaki sıralarınızı görebileceğiniz üç işlevsel sıra bulucu önerimiz:

Google Play Moradam Sıra Bulucu Uygulaması: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.moradamsirabulucu

Moradam Panel Sıra Bulucu: https://panel.moradam.com/login

Moradam Hızlı Kelime Sıra Bulucu: https://araclar.moradam.com/kelime-sira-bulucu/

Buradaki 3 Google sıra bulucu programı, piyasadaki en iyi Google sıra bulucu hizmetleri arasında yer almaktadır. Moradam Panel sıra bulucu ayrıca size Google sıralama yükseltme ve sitem hangi kelimelerde çıkıyor sorusunu yanıtlama noktasında kolaylıklar sağlamaktadır. Eğer hızlı ve soft bir google sıra kontrolü istiyorsanız Moradam hızlı kelime sıra bulucu aracını öneririz. Google sıralama takip ve seo analiz çalışmalarınızı telefondan yapmak isterseniz, mobil uygulamayı tercih edebilirsiniz.

Google Sıralama Yükseltme

Google her yıl “Google Kalite Değerlendirme Kuralları” adlı çalışma yayınlar. 160 sayfalık bu belge, “oyunun kurallarını” anlamaları için bir rehber niteliğindedir. Özet geçelim:

Bir web sitesinin amacı: Kılavuzun tamamını takip eden temel unsurlardan biri, bir web sitesinin amacı sorusudur. Google algoritmaları, bir web sitesinin amacını ve ne kadar iyi bir şekilde yerine getirdiğini değerlendirerek sayfa kalitesini kontrol eder. Web sitelerinin kullanıcılar için her zaman bir faydası olması gerekir. Kullanıcıları aldatmak veya zarar vermek için oluşturulan sayfalar en düşük puanı alır.

Web sitenin içerik ihtiyacı: Ana İçerik – doğrudan web sitesinin amacına hizmet eden içeriktir. Bu içeriklerin kalitesi, sayfa kalitesinin değerlendirilmesinde büyük rol oynar. [İlk Şart; Kaliteli İçerik Üretmek!] İkincil olarak ilgili makaleler, navigasyon ve reklam gibi kriterler göz önüne alınabilir. 

Mobil uyumluluk: Trafiğin yarısı hala masaüstü cihazlardan gelmekle birlikte, bir web sitesinin mobil versiyonu gözden kaçırılmamalıdır. Mobil trafik artmaya devam ediyor ve önümüzdeki yıllarda önem kazanmaya devam edecektir. Birçok web sitesinin mobil sürümüyle ilgili sorunları vardır. Bu sorunlar, web sayfasındaki gezinme işleminin, cep telefonunun ekranı çok küçük olması veya resimlerin yanlış biçimlendirilmesi nedeniyle çalışmaması olabilir. Ayrıca, web sitesi mobil bir sürüme uyarlanmadıysa, internet bağlantısı yavaş olabilir. [Responsive Tasarım Rehberi]

Google ve Google Sıralamaları Hakkında Bilgiler

  • Google, internette çalışmak için bilgi teknolojilerinin geliştirilmesine katılan en büyük Amerikan şirketidir.
  • Dünya arama motorları arasında en popüler olan Google kullanıcılar tarafından arama ve işleme kolaylığı sağlamak için ağdaki tüm bilgileri organize etme misyonu taşımaktadır.
  • 1997’de Stanford Üniversitesi’nden iki öğrenci Sergey Brin ve Larry Page bu basit arama motorunu yarattı ve Google olarak adlandırdı. Arama basit bir algoritma kullanılarak yapıldı. Ancak, Google’ın popülerliği hızla artmaya başladı. Artan sayıda insan bu arama motorunu tercih etti.
  • Google , İngilizce bir sözcük olan googol (googol) kelimesinden çarpıtılmış bir terimdir “Google” kelimesi bu doğrultuda uzun zamandır küresel bir kelime olmuştur.
  • Google, dünyadaki en pahalı markadır. Pazar değeri, yaklaşık 160 milyar dolardır.
Sosyal Medyada Paylaş

SEO ve dijital gelişmeler hakkında makaleler, derlemeler, çeviriler, listeler, incelemeler, analizler...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir