En İyi WordPress Galeri Eklentileri 2020

En İyi WordPress Galeri Eklentileri 2020

Galeriler, web sitesi ziyaretçilerine birden fazla resim ve video sunmanın pratik bir yoludur; okuyucularınızı her şeyi görmek için sayfayı aşağı kaydırma yükünden kurtarır. Bunun yerine, küçük resimlerin aracılığıyla medyanızın bir özetini görüntüleyebilir ve ardından istedikleri öğeyi tıklayabilirler.

Bir yazıya veya sayfaya birkaç resim veya video eklemek istiyorsanız WordPress galeri eklentisi yararlıdır. Bununla birlikte, işlevselliği son derece sınırlıdır – sadece birkaç seçenek vardır ve galerinizin tasarımını değiştiremezsiniz. Bu yüzden bunun yerine özel bir WordPress galeri eklentisi kullanılır. 

WordPress Galeri Eklentileri Listesi

Envira Gallery

Envira, galerilerinizi sürükle ve bırak yöntemiyle düzenlemenizi sağlayan güzel, duyarlı bir galeri eklentisidir. Galeriler web sitenize kısa kodlar kullanılarak veya doğrudan WordPress editörü ile eklenebilir. Eklenti, galerileri albümler halinde organize etmenizi, görüntülere filigran eklemenizi ve öğeleri slayt gösterilerinde görüntülemenizi sağlar.

WooCommerce ile de çalışır ve Instagram, Dropbox ve NextGen Gallery WordPress eklentisinden galerinize resim aktarma desteği vardır. Ayarlar alanından, galeriniz için sütun sayısını tanımlayabilir, ışık kutusu ayarlarını yapılandırabilir ve görüntüler için geç yüklemeyi etkinleştirebilirsiniz. 

Envira’nın tam sürümü için temel lisans 29 ABD dolarıdır ve bir web sitesi için bir yıl boyunca destek ve güncelleme sağlar. Bu sürüm, bağımsız galerilerin kilidini açar, Dropbox ve NextGen Gallery’den içe aktarılır, slayt gösterileri, sağ tıklamalı görüntü koruması, CSS stili ve yazdırma vb. sağlar.

FooGallery Plugin

FooGallery, geç yüklemeyi destekleyen ve galeri için sürükle ve bırak kullanıcı arabirimini kullanan çok yönlü bir galeri eklentisidir. Ücretsiz sürümü Duyarlı görüntü, resim görüntüleyici, duvarcılık, basit portföy, haklı ve tek küçük resim altı galeri şablonlarını destekler.

Pro sürümünde polaroid, ızgara ve slider galeri şablonları mevcuttur. Galeri ayarları kutusunda herhangi bir şablona geçebilirsiniz ve seçenekler seçtiğiniz şablona göre değişir. Geliştiriciler, eklentilerinin lite versiyonu ile oldukça cömert davrandılar.

Ayarlar alanından, galeri boyutunuzu, küçük resimlerinizi, görünümünüzü, ışık kutunuzu, fareyle üzerine gelme efektlerini, sayfalandırmayı ve daha fazlasını kolayca değiştirebilirsiniz. Üç yeni galeri şablonuna ek olarak, FooGallery Pro video galerileri için destek sunar. 

Videoları medya kitaplığınızdan veya YouTube, Vimeo ve Wistia gibi video hizmetlerinden görüntüleyebilirsiniz. Etiketler ve kategoriler, sonsuz kaydırma ve birçok filtreleme seçeneğiyle birlikte kullanılabilir.

Essential Grid

WordPress medya kitaplığınızdan, NextGen Gallery, WP Gallery, WooCommerce, YouTube, Vimeo, Instagram, Flikr ve hatta Twitter’dan görüntü ve video almanıza izin verir. Tam genişlik, duvarcılık, değişken sütunlar, sayfalandırma ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli şablon stilleri mevcuttur.

Tüm bu şablonlar görsel bir yüzey düzenleyici kullanılarak değiştirilebilir. Essential Grid sadece bir galeri eklentisi değil, kategoriler, ilgili gönderiler, en son gönderiler, etkinlikler, özel gönderi türleri ve WooCommerce alışveriş düzenleri ve fiyatlandırma tabloları için ızgara düzenleri oluşturma da dahil olmak üzere her şeyi yapabilir.

NextGen Gallery

Yılda bir milyondan fazla indirme ile 2007’de piyasaya sürülen NextGen Gallery , mevcut en popüler WordPress galeri eklentisidir. Etiketleri, albümleri ve galerileri kullanarak görüntüleri düzenlemenize yardımcı olur.

Görüntüler, küçük resim, slayt gösterisi ve liste gibi birçok farklı galeri stili kullanılarak görüntülenebilir. Birçok işlem toplu olarak yapılabilir. Örneğin, birden fazla görüntü seçtiğinizde, bunlara filigran ekleyebilir, küçük resimlerini yeniden boyutlandırabilir, yedeklemelerdeki görüntüleri kurtarabilir, görüntü meta verilerini içe aktarabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Eklentinin iki ayar alanı vardır. Galeri ayarları alanında, küçük resimler ve her bir galeri şablonu türü için varsayılan değerleri değiştirebilirsiniz. Diğer ayarlar alanına ‘Diğer Seçenekler’ denir.

Bu alanda, görüntü yeniden boyutlandırma kurallarını tanımlayabilir, kullanılacak altı ışık kutusu efektinden birini seçebilir, görüntüler için benzersiz bir filigran oluşturabilir ve özel CSS’yi etkinleştirebilirsiniz. Roller ve yetenekler standart WordPress kullanıcı rolleri için de ayarlanabilir.

Robo Gallery

Görüntüleri ızgara düzeninde, klasik galeri düzeninde veya polaroid düzeninde görüntülemenizi sağlayan kullanıcı dostu bir WordPress galeri eklentisidir. Videolar galerilere de eklenebilir.

Robo Gallery, görüntü ve küçük resimlerin boyutu ile gölgeler gibi stil efektleri üzerinde tam kontrol sağlar. Geç yükleme ve ışık kutusu ayarları da burada yapılandırılabilir. Yeni blog gönderileri doğrudan galerinizi içeren galeri sayfasından oluşturulabilir.

Bu, yeni oluşturulan galerinizi okuyucularınızla paylaşma sürecini hızlandırır. Robo Gallery’nin ücretsiz sürümü maalesef sizi üç galeri ile sınırlıyor. Sınırsız galeri kilidini açmak için yükseltmeniz gerekir. Bu ayrıca ışık kutusu ayarlarının, arayüzünüz için gelişmiş stillerin, galeri menü stillerinin, polaroid galeri şablonunun ve daha fazlasının kilidini açacaktır.

Profesyonel lisans ücreti 30 ABD dolarıdır ve altı aylık destek ve güncelleme ile birlikte gelir. Genişletilmiş lisans, 65 $ ‘dan, bir web sitesinden üç web sitesine kullanımı artırır ve destek ve güncellemeleri 12 aya uzatır. 

WP Galerileri

Çekirdek WordPress galeri bloğu sizin için kullanılabilir olsa da, bu makalede atıfta bulunulan özel galeri çözümlerinden birine göz atmanız yararlı olabilir. aha iyi görünüyorlar, daha fazla seçeneğe sahipler ve medyanızın ziyaretçilere sunulma şeklini özelleştirmenizi sağlayacaklar.

Sosyal Medyada Paylaş

SEO ve dijital gelişmeler hakkında makaleler, derlemeler, çeviriler, listeler, incelemeler, analizler...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir