İnstagram Mavi Tik Nasıl Alınır? Mavi Tik Aktif Etme Tekniği

İnstagram Mavi Tik Nasıl Alınır? Mavi Tik Aktif Etme Tekniği

Mavi tik olarak adlandırdığımız Instagram, Twitter ve Facebook’ta kullanılan bu doğrulanmış profil rozeti nasıl alınır? Bu makalemizde detaylı olarak bundan bahsedeceğiz. Siz de Instagram’da mavi tik nasıl alınır? bunu araştırmaya düşmüşseniz Moradam Blog size cevabı verecek.

instagram mavi tik nasil alinir

Instagram Mavi Tik Nedir?

Instagram’da mavi rozet diye de hitap edilen doğrulanmış profiller, genellikle sanatçı, sporcu ya da siyasetçiler içindir. Fakat Türkiye’de bazı ajanslar Instagram’da mavi tik almak için çalışmalar yapmaktadır.

 

Instagram Bedava mavi tik onayı almak için yüksek sayıda takipçiye gerek duyulmaz. Yani mavi tik alabilmek için doğrudan instagram takipçi satın almanıza ya da takipçi sayınızı bu nedenle arttırmanıza gerek yoktur.

 

Instagram doğrulamak için bazı fenomenlerle bağlantılı olmanız ya da bu fenomenlerin bağlı olduğu sosyal medya ajanslarıyla bağlantı kurmanız gerekmektedir.

 

Instagram daha önce, mavi tik başvuru formu açarak manuel mavi tik onayı verebilmekteydi. Daha sonrasında mobil uygulaması üzerinden mavi tik başvuru formu ekledi.

Instagram Mavi Tik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Instagram’da mavi tik, yani doğrulanmış profil başvurusu yapmak için, İos ya da Android mobil cihazınızla Instagram uygulamasına sahip olmanız yeterli.

 • Instagram Hesabınıza Giriş Yapın.
 • Sol’a kaydırarak Ayarlar Sekmesine gelin. (Fotoğraf 1)
 • Ardından Hesap bölümüne girin. (Fotoğraf 2)
 • Bu bölümde Doğrulama İste bölümüne girin. (Fotoğraf 3)
 • Instagram Mavi tik formunu doldurun (Fotoğraf 4)

 

 

Başvuru Yapılmadan Dikkat Edilmesi Gerekenler

Instagram mavi tik başvurusu yapmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı tavsiyelerimiz var. İşte Instagram mavi tik almanız için yapmanız gerekenler.

 • Kimliğinizi veya farklı belgelerin fotoğrafını net ve okunur bir şekilde paylaşın.
 • Profesyonel kişilerden sizin adınıza IMDB ve Wikipedia profili oluşturmalarını isteyin.
 • Instagram Biyografinize mail adresinizi ekleyin.
 • Instagram profiliniz gizliyse hesabınızı Herkese Açık olarak ayarlayın.
 • Daha önce mavi tik almış tanıdıklarınızdan sizi etiketleyerek Story (Hikaye) atmasını isteyin.
 • Başvuru formunda aldatıcı bilgilere yer vermeyin.
 • Başvuru formunda Kategori bölümünü doğru seçin.

 

Instagram’da mavi tik almak için yapmanız gerekenler genel olarak bu şekilde. Fakat %100 Garantisi bulunmadığı için kesin gözüyle bakmamanızı tavsiye ederiz.

 

Mavi Tik Ne İşe Yarar?

Mavi tik, doğrulanmış profil anlamına gelir. Toplum’a maal olmuş sanatçı, gazeteci ya da siyasetçiler için mavi tik kullanılması olmazsa olmazdır. Fake olarak nitelendirdiğimiz sahte hesaplar ile gerçek hesap arasındaki farkı mavi tik yaratıyor.

 

Ayrıca mavi tikli bir hesaba sahip olmanın gerçekten havalı ve prestijli göründüğünü kesinlikle söyleyebiliriz. Aslında bu durum için her gün yüzbinlerce kişi mavi tik başvurusunda bulunuyor. Biz de Moradam olarak mavi tik nasıl alınır? Bu makalemizde bundan bahsettik.

Mavi Tik Kaybolur Mu?

Aldığınız mavi tikler genellikle kaybolmaz fakat bazı kritik durumlarda Instagram ya da twitter, hesabınızın doğrulama özelliği kaldırabilmektedir. Bunun başınıza gelme olasılığı her ne kadar düşük olsa da aklınızda bulundurmanızda fayda var. mavi tikin kaybolması ile ilgili daha önce meydana gelmiş bir kaç örneği sizinle paylaşarak daha iyi anlamanızı sağlamak istiyorum.

1-İlk örneğimiz Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’ya ait. Geçtiğimiz yıllarda ABD başkanı Donald Trump ile yaşadığı sürtüşme nedeniyle Instagram tarafından mavi tik özelliği kapatıldı. Elbette bu durum siyasi bir durum olduğu için bizi pek etkilemeyecek gibi gelebilir. Fakat Trump kızarsa, Türkiye’den mavi tik özelliğini kaldırtabilir.

2- Geçtiğimiz aylarda Twitter’da dünyanın en ünlü insanları hacklendi. İçlerinde Bill Gates, Elon Musk gibi bireysel anlamda dünyanın en bilindik insanları bulunurken ayrıca dünyanın en büyük markalarından Apple ve Uber’da hacklenen twitter hesapları arasında yer aldı. Twitter, bu durumda dünya üzerindeki bir çok mavi tikli hesabın Tweet atmasını engelledi. Bu durum doğrudan mavi tikin kalkması ile ilgili olmasa bile doğrudan mavi tikli hesapları ilgilendirdiği için sizinle paylaşmak istedim.

Sosyal Medyada Paylaş

Başkaları yararına iyi bir şey yapmak görev değil, zevktir. Çünkü sizin sağlık ve mutluluğunuzu artırır.

Çok Yorumlananlar

 1. Mavi tik alsın mavi tik alamıyor takipçisi mavi tik Almanı geçmiş mavi tik almasa şikayet ederim!!!!@

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir