Google Anahtar Kelime Araştırması Nasıl Yapılır?

Google Anahtar Kelime Araştırması Nasıl Yapılır?

Anahtar kelimeler, bilgi alma ve araştırma sırasında bir dizin veya konu terimi ya da konu başlığı veya tanımlayıcı olarak bir içeriğin konusunun özünü yakalayan yerimlerdir.

Google’da anahtar kelime araştırması yaparken izlenecek ilk yollar şöyle sıralanabilir:

#1

Google’ın otomatik doldurma veya tamamlama işlevi arama yapanların düşüncelerini tamamlamalarına yardımcı olur. Bu, araştırmanıza başlamak için en iyi yerdir. Bu aynı zamanda anahtar kelime planlayıcı araçlarında tanımlanması daha zor olabilecek uzun kuyruklu anahtar kelime öbeklerini tanımlamak için yararlı bir yöntemdir.

 #2

Otomatik doldurma işlevine benzer şekilde, Google çoğu arama sonucu sayfasının altında “ilgili aramalar” listesi gösterir. Anahtar kelime araştırmasına başlarken bakacağınız ilk şeylerden biri de bu olmalıdır.

 #3

Google Ads Anahtar Kelime Planlayıcı, çoğu web yöneticisinin daha derinlemesine araştırmalarına başladığı yerdir. Seçtiğiniz yeni bir anahtar kelimeyi arayarak başlayabilirsiniz. Ardından, yazdığınız anahtar kelime için ortalama aylık aramalar, rekabet ve önerilen teklifin yanı sıra diğer önerilen anahtar kelimeler ve kelime öbekleri sunulur. Alternatif seçeneklerin sayısı genellikle konunun popülerliğine bağlıdır.

 #4

Webmaster’daki Google Arama Konsolu’nda en çok aranan sorguların yanı sıra arama yoluyla bulunan en popüler web sayfalarını bulabilirsiniz. Bu araçla, sitenize belirli dönemlerde trafik çeken en çok sorulan sorguları bulabilirsiniz. Aynı zamanda sitenize en fazla trafiği çeken içeriği de görebilirsiniz.

Öneri: https://www.moradam.com/13141/google-webmaster-araclari/

#5

Google Trendler, belirli bir anahtar kelimenin doğru varyasyonunu seçmede faydalı olabilir. Bu araç, bir anahtar kelimenin genel “zaman içindeki gündemle ilgisini” gösterir ve ayrıca belirli terimler için bir tahmin içerir.

Sonuç

Google anahtar kelime araştırması yaparken, yararlı konuları ve anahtar sözcükleri belirlemenize yardımcı olması için bu araçları kullanarak başlayabilirsiniz, ardından hedef kitlenize hitap eden kaliteli içerikler oluşturup paylaşmanız gerekir.

Zira her şeyden önce temel amaç, içeriğinize trafik çekmek ve başkalarının doğal olarak içeriğinizi paylaşmasını ve ona bağlanmasını sağlamaktır.

Sosyal Medyada Paylaş

SEO ve dijital gelişmeler hakkında makaleler, derlemeler, çeviriler, listeler, incelemeler, analizler...

Çok Yorumlananlar

  1. […] Google Anahtar Kelime Araştırması Nasıl Yapılır? […]

  2. […] Google Anahtar Kelime Araştırması Nasıl Yapılır? […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir