Semantik SEO Anahtar Kelime Ne Demek? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Semantik SEO Anahtar Kelime Ne Demek? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Google gibi arama motorları, belirli bir sayfanın konusunun ne olduğunu belirlemek için farklı yöntemler ve teknikler kullanır. Daha önce, arama motoru algoritmaları, neyle ilgili olduğunu anlamak için içerik boyunca birden çok kez bahsedilen anahtar kelimeyi arayan bir sayfayı tarıyordu. Artık Google, sayfanın konusuna bağlam vermek için bunun yanında Latent Semantic Indexing (LSI) Anahtar Kelimeleri kullanıyor.

Ne İşe Yarar?

Optimize edilmiş meta verilere ve çok sayıda geri bağlantıya ve dahili bağlantıya sahip olmasına rağmen o kadar iyi performans göstermeyen bir açılış sayfanız varsa, nedeni bu olabilir: Google’ın sayfanız ve amacının ne olduğu hakkında daha fazla bilgi edinmesine yardımcı olacak yeterli LSI Anahtar Kelimelerin olduğu bir içeriğe sahip olmayabilirsiniz.

Latent Semantic Indexing (LSI) Anahtar Sözcükler, arama motorlarının bir sayfayı daha iyi anlamak için birbirine bağlanabileceği belirli bir konuyla ilgili terimleri ifade eder. Bunlar, konu hakkında konuşurken yaygın olarak kullanılan eşanlamlılara veya ifadelere ve kelimelere atıfta bulunabilir.

SEO İçin LSI Anahtar Kelimeleri Nasıl Kullanılır?

LSI Anahtar Kelimelerini sayfanıza başarılı bir şekilde entegre etmek için, bunları aşağıdaki yerlere yerleştirmeniz gerekir:

  1. Başlık Etiketi
  2. Meta Açıklaması
  3. Başlıklar (H2, H3 vb.)
  4. Alt Metinler
  5. İçeriğin Kendisi

Ayrıca göz atabilirsiniz: Semantik SEO Uyumlu Makale

Sosyal Medyada Paylaş

SEO ve dijital gelişmeler hakkında makaleler, derlemeler, çeviriler, listeler, incelemeler, analizler...

Çok Yorumlananlar

  1. […] Öneri: Semantik SEO Anahtar Kelimeler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir