Google Organik Olarak Index Hızını Arttırma Yolları

Google Organik Olarak Index Hızını Arttırma Yolları

Index Hızını Arttırma Yolları: Bu makalemizde hızlı index alma yöntemlerine dair maddeler halinde ipuçlarını yazacağız. Her şeyden önce, sayfadaki tüm SEO sorunlarını çözmeniz ve Google tarafından istenen yönergeleri uygulamanız gerekiyor. Sayfa içi optimizasyon olmaksızın yaptığınız her şey istediğiniz kadar verimli olmayacaktır. İhtiyacınız olan temel şeylerin Google tarafından daha üst sıralarda yer alması için yapmanız gerekenler şunlardır:

Index Hızını Arttırma Yolları

 • Web sitenizi HTTPS olarak değiştirin. ( HTTP’den HTTPS’ye Geçiş Aşamaları )
 • XML site haritası oluşturun. ( XML site haritalarının SEO’ya etkisi )
 • AMP kullanın. AMP nedir? Ne işe yarar? )
 • Düzenli backlink alın (dofollow bağlantılarına izin veren sosyal medyadan başlayabilirsiniz. Sosyal ağlar, kalite geri bağlantılarının oluşturulması açısından da önemlidir. Google+, bu konuda çok önemli bir rol oynamaktadır. Bir sonraki blog yayınınızda olabildiğince fazla Google +1 elde etmeye çalışın. Facebook: Facebook’u kullanın ve daha fazla trafik çekmenize yardımcı olurken Google Hızlı’da dizine sahip olmanıza yardımcı olur. Twitter: Bir sonraki blog yazınızı tweet’leyin ve tweet’teki diğer insanlardan söz etmeye çalışın. ( Backlink ve SEO )
 • Kusursuz bir iç bağlantı yapısı kurun. ( SEO Faktörleri periyodik tablosu )
 • Her bir sayfa için Robots.txt ve meta robot talimatlarını ayarlayın. 
 • Şirketinizi Google My Business’a kaydedin (yerel arama için çok faydalı olacaktır!)
 • Kaliteli içerik yazın. Kopya içerik paylaşmayın.
 • Hızlı, mobil cihazlara uygun bir web sitesi oluşturun.
 • Piyasadaki boşlukları belirlemek için kapsamlı anahtar kelime araştırması yapın.
 • Google Search Console’u kullanmaya başlayın. Web sitenizin Google arama performansı hakkında, ayrıca sitenizdeki tüm hatalarla ve adreslemeniz gereken sorunlarla ilgili zengin bilgi veren ücretsiz bir araçtır. Web sitenizi Search Console olmadan iyileştirmek, herhangi bir ayakkabı giymeksizin bir maraton çalıştırmak gibidir. Search Console ile, Google’ın web sitenizin alakalı olduğunu düşündüğü anahtar kelimeleri, web sitenizi tararken bir sorun olup olmadığını, siteniz mobil cihazlara uygunsa çok daha fazlasını öğrenebilirsiniz. Bu, iyileştirme çabalarının çoğunun başlangıç ​​noktasıdır.
Sosyal Medyada Paylaş

Büyük işler başarmış olan herkesin büyük bir amacı vardı; bakışlarını yüksek, bazen imkansız görünen bir hedefe yönelttiler. Başarının başka yolu yoktur.

Çok Yorumlananlar

 1. Mustafa CAMBAZ : Ekim 30, 2017 at 1:11 am

  Bakalım dediklerinizi de deniyeceğim sitem 2 günde 1 indexleniyor umarım hızda artış olur teşekkürler

 2. Farmasi üye ol : Kasım 27, 2017 at 5:39 pm

  Cok guzel bir açiklama olmus ellerinize saglık başarilarinizin devamini bekleriz bazi sitelerde sizin gibi tam açiklayan bir makale yok tebrik ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir