SEO Danışmanlığı İstanbul

SEO Danışmanlığı İstanbul

SEO Danışmanlığı İstanbul Seo danışmanlığı hizmeti, işletmenizin web sitesini optimize etmenize yardımcı olabilir. Günümüzde işletmelerin neredeyse %60’ından fazlası profesyonel SEO hizmetlerinden yararlanıyor. Bu sayede markalarının Google, Bing ve Yahoo gibi saygın arama motorlarının sonuç sayfalarında görünürlüklerini artırmalarını hedefliyor.

Bu çalışmalar, sitenizin sıralamasını iyileştirecektir; kullanıcılarını ve satışlarını artırmaya yardımcı olacaktır. Bu nedenle, şirketiniz için özellikle İstanbul gibi kalabalık bir şehirdeyseniz profesyonel SEO danışmanlığı hizmetlerinden yararlanmak çok önemlidir. SEO ajanslarının çoğu farklı hacimde ticaret yürüten şirketlerle çalışıyor olsa da, Moradam gibi en uygun SEO hizmet paketi sunan birine mutlaka ihtiyacınız olacaktır.

Bu makale, SEO danışmanlarının hizmetleri hakkında bilmeniz gerekenleri ele almaktadır. Bu bilgiler, internetteki varlığınızı yönetmesi için bir Dijital Dönüşüm Ajansı ile anlaşmak istediğinizde size yardımcı olacaktır.

SEO Danışmanlığı İstanbul 

Moradam İstanbul SEO Danışmanlığı, aşağıdaki hizmetleri vermektedir. Bunlar ayrıca bir SEO danışmanlık ajansından beklenebilecek hizmetlerdir:

1. Arama Motoru Optimizasyonu

Search Engine Optimization (SEO) Concept

Bu, internet sitenizin trafiğinin niteliğinde ve miktarında bir artışı içerir. Ayrıca, bir siteden veri toplayan bir program olan tarayıcılar için içeriği optimize etmeyi de içerir. Tarayıcı da bilgiyi bir algoritmaya dönüştürür.

Öneri: https://www.moradam.com/seo-nedir/

SEO danışmanları, şirketinizin web varlığını geliştirir, böylece algoritma ona yüksek bir sıralama verir. Bu uzmanlar, bunu başarmak için çeşitli faktörlerden yararlanırlar.

Faktörler şunları içerir:

 • Anahtar kelimeler ve konular
 • Kaliteli içerik oluşturma
 • Bağlantı kurma
 • Trafik miktarı
 • Sosyal metrikler
 • Yükleme hızı

Kaliteli anahtar kelimeleri blog makalelerine ve bağlantı oluşturmaya dahil ederler. Bu, zaman içinde işletmenizin güvenilirliğini artıracak, farkındalık yaratacak, web ziyaretçilerini artıracak ve onları müşterilere dönüştürecektir.

2. Site İçi Optimizasyon

Bu, web sitenizi Google ve Bing gibi arama motorları için optimize etmeyi içerir. Bu hizmetlerden bazıları şunları içerir:

 • Meta açıklama ve HTML etiketleri
 • İç bağlantı yapısı
 • Resimler için alternatif metin sağlama
 • Alakalı anahtar kelimeler
 • Site haritalarının oluşturulması

İlginizi çekebilir: https://www.moradam.com/site-optimizasyonu-fiyatlari

3. Site Dışı Optimizasyon

İnternet sitenizin dışında da optimizasyon yaparsınız. Bu, arama sonuçlarındaki sıralamanızı artırabilir. Bir SEO danışmanlık ajansı, aşağıdaki gibi site dışı optimizasyonu çalışmalarını içerecektir:

 • Diğer bloglarla paylaşılabilecek içerik geliştirmek.
 • İnternet içeriğinizin web yöneticilerine ve blog yazarlarına tanıtımı.
 • İşletmenizin yakından izlenmesi, etkileyiciler ve sosyal medya kullanıcıları incelemesi.

Tüm danışmanlık ajansları bu tür bir hizmet sunmaz. Dolayısıyla, işiniz buna ihtiyaç duyuyorsa, bu yardımı sunabilecek birini araştırmanız ve bulmanız gerekir.

Öneri: https://www.moradam.com/13897/off-page-seo-nedir-dis-seo-calismasi-nasil-yapilir/

4. Kapsamlı Bir Denetim

Kapsamlı denetim ile ajans, şirketinizin ihtiyaçlarını veya stratejilerini inceleyecektir. Bazen bir işletmenin çalışmak için bir arama motoru optimizasyonu stratejisi olmayabilir. Ancak bu uzmanlar, iyileştirme gerektiren alanları kontrol ederek sitenizi değerlendirecekler.

Yüksek bir ödeme yapıyorsanız, kapsamlı denetim planının olmaması, bir kurumun hazırlıksız olduğunu gösterir çünkü bu, web sitenizi iyileştirmek için çok fazla zaman harcamak istemediklerini gösterir.

5. Yerel SEO 

Bu hizmet, kuruluşunuzun yerel arama sonuçlarında üst sıralarda yer almasını sağlayacaktır. Yakın çevrenizdeki potansiyel ziyaretçilere web sitesi içeriğinizin optimizasyonunu içerir. Bir danışmanlık ajansı, verilerini ve çevrimiçi varlığını analiz etmek için bir şirketin denetimini yaptıktan sonra bunu başarabilir.

Bu bilgilerle, Google My Business profilinizde gerekli ayarlamaları yaparlar. Bu, tüm internet platformlarında markanın kimliğinde tutarlılık sağlar.

Öneri: https://www.moradam.com/10363/yerel-seo-nasil-yapilir/

6. Dönüşüm Oranı Optimizasyonu (CRO)

2021 Yeni Yıl SEO Trendleri

Ziyaretçileri web sitenize çekmenin yanı sıra, onları gerçek müşterilere dönüştürmeniz gerekecektir. Dönüşüm Oranı Optimizasyonu burada devreye giriyor. Bununla ziyaretçileriniz her zaman ihtiyaç duyduklarını bulacak ve ziyarete geri dönecektir.

Bazı işletmeler, ziyaretçilerinden sosyal medya takipçisi olmalarını veya bir haber bültenine kaydolmalarını ister. Danışmanlık ajansları, CRO’yu iyileştirmek için bazı yöntemler kullanır. Şöyle özetlenebilir:

 • Dikkat dağıtıcı unsurların ortadan kaldırılması
 • İncelemelerin ve referansların dahil edilmesi
 • İnternet sitenizdeki sayfalarına canlı sohbet ekleme

7. Aylık Raporlar

Şeffaflık her alanda hayati önem taşır. Danışman, bir kurumsal web sitesinin ne kadar başarılı olduğunu gösteren aylık bir performans raporu içermelidir. Organik trafiğini, dönüşüm oranını ve arama motoru sonuçlarında nasıl sıralandığını içermelidir. Bu bilgilere sahip olmak, strateji oluşturma ve kârınızı artırma kararınızı etkileyecektir.

İstanbul SEO Danışmanlık Hizmeti Satın Al

SEO danışmanları , dijital pazarlama yaklaşımınızı geliştirmenize yardımcı olur. Bunu web optimizasyonu, denetim, analiz ve raporlar aracılığıyla yaparlar. Bu çerçevede Moradam SEO Danışmanlığı İstanbul konumunda doğru araçlarla şirketinizin çevrimiçi varlığını artıracak ve müşterileri artıracak ve bu da satışları artıracaktır. Moradam’dan SEO hizmeti satın almadan önce Refaranslarımız sayfasına göz atabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş

SEO ve dijital gelişmeler hakkında makaleler, derlemeler, çeviriler, listeler, incelemeler, analizler...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir