SEO’nun Önemi: SEO Avantajları ve SEO’nun Faydaları

SEO'nun Önemi: SEO Avantajları ve SEO'nun Faydaları

SEO’nun önemi nedir? SEO avantajları nelerdir? SEO’nun faydaları ve yararları nedir? Arama motoru optimizasyonu ne işe yarar? Küçük işletmeler için SEO niçin önemlidir? Bu yazımızda bu soruları yanıtlayacağız. Dijital çağda yaşıyoruz ve çoğu müşteri bir çevrimiçi arama yoluyla bir mağaza veya şirket buluyor. Küçük işletmelerin kendi pazarlarında rekabet edebilmeleri için, arama motoru optimizasyonu (SEO) şarttır, ancak avantajlar artan web sitesi trafiğinin ve iyileştirilmiş görünürlüğün çok ötesine geçmektedir. Aslında, SEO işinizi spesifik ve beklenmedik şekilde güçlü bir şekilde etkileyebilir.

Daha yüksek kaliteli trafik sunar

Etkili SEO, dünyayı kapınıza getirmez ama yüksek kaliteli trafiği (ürünlerinizi ve hizmetlerinizi satın alma olasılığı yüksek görüntüleyenleri) sitenize getirir. Tanımlayıcı kelimelerle etiketlenmiş fotoğraflar dahil olmak üzere, sitenize kaliteli trafiği yönlendirmenin çeşitli yolları vardır, ideal müşterilerinizle blog kategorilerini ve etiketleri seçin ve meta etiketler kullanın. Önemli olan, ideal müşterinizin neyi aradığını bulmak ve bunu dijital varlığınız üzerinden sunmaktır. Sitenize daha yüksek kalitede trafik çekerken, hem SEO sıralamanız hem de ana hattınız gelişir.

Öneri: Web Site Trafiği Artırma Yöntemleri

Güvenilirlik sağlar

Arama sonuçlarında bir web sitesi daha yüksek görünür; daha fazla insan, işin güvenilir olduğuna (ücretli girişler hariç) inanmaktadır. Basit gerçek şu ki , kullanıcıların yüzde 98’i , arama sonuçlarında ilk sayfadaki işletmeleri tercih ediyor. SEO’nuzun sizi ilk sayfaya getirmesi ve tekrarlanan site ziyaretleri, memnun müşteriler ve olumlu yorumlar yoluyla sizi zirvede tutar.

Hızlı bir site ile güven kazanmak için WordPress Hız Optimizasyonu başlıklı makalemize göz atabilirsiniz.

Marka değeri katar

SEO, markanızı, hem bir sayfadan bir arama yerleşimi kullanmaya dayandığından, güven ve güvenilirlik oluşturmaya yardımcı olacak şekilde geliştirebilir. Siteniz sürekli olarak arama sonuçlarında tepedeyse bu ilişki işletmenizi sektörde önemli bir oyuncu olarak tanıtmaktadır. Ek bir çaba olmadan, web aramaları otomatik olarak kim olduğunuz ve ne sunduğunuz hakkında olumlu bir yanıt verecektir. Sizin sorumluluğunuz, markalaşma sürecini tamamlamak için bu beklentiyi yerine getirmektir.

Featured Snippet ile sitenizin marka değerini arttırmak için şu yazılarımıza göz atabilirsiniz:

Katılımı artırır

Bir ziyaretçinin sitenizde ne kadar zaman harcadığı dahil olmak üzere SEO sıralamasını etkileyen birkaç işaret var. Kullanıcılar sitenizde kalıyor ise; ilgilerini çeken ilgi çekici içerikleriniz olduğu anlamına gelir. Bu, daha fazla tıklamaya ve satışa yol açar ve arama motoru sonucu sıralamanızı geliştirir. SEO sıralamanız ne kadar yüksek olursa, müstakbel müşteriniz olacak daha fazla ziyaretçi sitenizi ziyaret eder. SEO yapmak istiyorsanız; web siteniz için bu kazan-kazan modelini kurmak istiyorsunuz demektir.

Öneri: Denenmiş Organik Hit Arttırma Teknikleri

Sitenize katılımı arttırmak için En İyi Sosyal Medya Eklentileri başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

İyi bir yatırım getirisi sunar

SEO, en uygun maliyetli pazarlama faaliyetlerinden biridir. Ürünleriniz ve hizmetlerinizle zaten ilgilenen biriyle ilgileniyorsunuz ve işiniz sizden almaları gerektiğini göstermektir. Bu grubu hangi anahtar kelimelerin veya görsellerin ilgi çektiğini öğrenmek için araştırma yapmanız gerektiğinde, her bir potansiyel müşteriye ulaşmak zorunda değilsiniz. Bunun yerine ziyaretçileriniz sizi bularak gelirler.

Kaliteli ve gerçekçi bir yatırım için uzun ve kaliteli içerik yazma konusunda size yardımcı olacak makalemiz: Uzun ve Kaliteli İçerik Yardımıyla Hit Arttırın

7-24 kesintisiz reklam gibidir

Bir gece kuşu olmayabilirsiniz, ancak müşteriniz olabilir. Sıralamanız iyiyse sizi bulması daha olasıdır. SEO’nuz hafta sonları ve tatil günlerinde ve hava durumundan bağımsız olarak gece gündüz çalışır. İyi işleyen bir SEO kampanyası ile, hedef müşterinizi haftanın yedi günü günde 24 saat, fiziksel varlığa ihtiyaç duymadan satışlar yapabilirsiniz. Uyu, tatil yap ya da sadece bir mola ver, ama web siten hala iştedir. Hala çalışır. 

Tüm karar verme aşamalarında ziyaretçilere ulaşır

Her ziyaretçi potansiyel bir müşteri, ancak anlaşmayı kapatmadan önce bazılarının biraz daha inandırıcı olması gerekiyor. SEO’nuz sayesinde bu insanlar sizi bulacak ve doğru içerikle bir onları bir alıcıya dönüştürebilirsiniz. Temel “Sıkça Sorulan Sorular” sayfası, sizi duyarlı ve bilgili bir hale getirir. Vaka çalışmaları ve müşteri hikayeleri, ürünlerinizden veya hizmetlerinizden, çatıdan aksesuarlara kadar her şey için fayda sağlar. Son olarak, kuponlar, promosyonlar, ziyaretçilerinizin ürünlerinizi satın almayı düşünmesini sağlar. Her tür içerik SEO’nuzu destekler ve bu da doğru insanların daha fazla içerik için geri gelmesini sağlar.

SEO’nun Avantajları Hakkında Son Sözler

Sadece bir web sitesine trafik çekmenin bir yolu olarak SEO’yu gören işletmeler, sunduğu diğer tüm avantajlardan yoksun kalıyor. SEO’nun sağladığı olumlu etkileri gerçekten anlayarak, süreci çevrimiçi bir şekilde birleştirmek için pazarlama, satış ve marka kampanyalarınıza dahil edebilirsiniz.

Ayrıca okumanızı öneririz:

 

Sosyal Medyada Paylaş

SEO ve dijital gelişmeler hakkında makaleler, derlemeler, çeviriler, listeler, incelemeler, analizler...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir