İçerik Pazarlama: Hedef Anahtar Kelime Seçimi 2018

İçerik Pazarlama: Hedef Anahtar Kelime Seçimi 2018

İçerik oluştururken anahtar kelimelerin önemli olup olmadığını merak edebilirsiniz. Anahtar kelimelerin içeriğinde önemli olmasının birçok nedeni vardır. En önemlisi, Arama Motoru Optimizasyonu çalışmalarınız için faydalı olmalarıdır. Arama Motoru Optimizasyonu veya SEO, web sitenizin arama motorlarındaki sıralamasını iyileştirmek için yaptığınız bir dizi etkinliktir. Web siteniz ne kadar yüksekte olursa o kadar organik hit alırsınız. Bu, daha fazla satış yapmanıza ve web sitenizin görünürlüğünü artırmanıza yardımcı olur.

İçerik, SEO’da önemli bir rol oynar . Çok özel anahtar kelime kelime öbekleri için web sitenizin her sayfasını ve blogunuzdaki her makaleyi optimize etmelisiniz. Yeni SEO’nuza ait olanlar için, anahtar kelimeler, belirli bir sektör veya işletme ararken kullanıcıların bir arama motoruna yazdığı arama terimleridir.

Doğru anahtar kelime kullanımı, içerik pazarlama ve SEO’da her zaman önemli bir rol oynayacaktır. Anahtar kelimeleri kullanarak, içeriğinizin ne hakkında olduğunu netleştirirsiniz, böylece arama motoru algoritmaları, arama motorunu kullananların kullandığı terimleri aramak için eşleşebilir.

Anahtar kelimeler stratejik ve mantıklı bir şekilde kullanılmalıdır. Peki, içeriğinizdeki anahtar kelimeleri nasıl kullanmalısınız? İlki başlık etiketinde. Anahtar kelimenizin başlık etiketine dahil edilmesi doğal olmalıdır. İçerikte hangi bilgileri bulacağını onlara bildirerek kitlenize fayda sağlayacaktır. Ayrıca, bir arama motoruna sayfanızın ne hakkında olduğunu açıkça göstermiş olur.

Meta açıklamaları, yalnızca içeriğinizin neyle ilgili olduğunu insanlara göstermek için arama motorlarında kullanılsa da, yine de anahtar kelimeleri kullanmanız gerekir.  Mesajınızı açıkça iletmek için belirli sayıda karakteriniz var. Meta açıklamanızda özlü ve anlamlı olmalısınız. Birinin tıklamak isteyeceği bir şey haline getirin.

İçeriğinize anahtar kelimeler eklerken, ana anahtar kelimeniz için sayfayı adlandırmanız gerekir. Evet, URL anahtar kelimeyi içermelidir. Bu iyi bir SEO uygulaması ve iyi içerik yönetimi uygulamasıdır. Sayfalarınızı, sıralaması gereken anahtar kelimelere göre adlandırırsanız, kullanıcıların aradıkları şeyi bulması kolay olacaktır. Her şey anahtar kelimeleri bulma kolaylığı. Anahtar kelimeler içerik bakımından önemlidir, bu yüzden içerikleri oldukları gibi gösterin.

Şimdi, anahtar kelimenizi makalenizde ne sıklıkla kullanmalısınız? Gerçek şu ki, içeriğinize anahtar kelimeler eklemek için tek bir formül yoktur. Gerçek şu ki, anahtar kelimelerinizin doğal olması ve içeriğinizle akması gerekir. Arama motorlarına değil, ziyaretçinize yazmalısınız.

Katı dilbilgisi becerileriyle yazmalı ve içeriği ilgi çekici hale getirmelisiniz. Bir anahtar kelime öbeğinin aşırı kullanımı, kitlenizi kızdırır ve arama motorlarında cezalandırılır. Amaçlanandan tam tersini yaşarsınız. Anahtar kelimeler içerik açısından önemlidir, ancak yine de iyi içerik yazmanız gerekir. İyi yazılmış içerik, en önemli şeydir çünkü nihayetinde içeriğinizi son kullanıcı için yazıyorsunuz. Arama motorlarına değil!

Anahtar kelimeler ve içerik hakkında daha fazla bilgi için şu yazılara göz atabilirsiniz:

Ayrıca Anahtar Kelime Üretme Aracımızı kullanarak, uzun kuyruk anahtar kelimeleri tespit edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş

SEO ve dijital gelişmeler hakkında makaleler, derlemeler, çeviriler, listeler, incelemeler, analizler...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir