Garantili SEO Teknikleri [2019-2020]

Garantili SEO Teknikleri [2019-2020]

Garantili SEO Teknikleri – SEO hala web sitesi için trafik üreten en güvenilir kaynaktır. Günümüzde hala site trafiklerinin %70 civarı arama motorları tarafından üretiliyor. Bu yazıda, web sitenizin arama sonuçlarında daha iyi sıralanmasını sağlayacak en iyi ve garantili profesyonel SEO teknikleri yer almaktadır. 

1. SEO Tekniği: Uzun Kuyruk Anahtar Kelimeler

Birçok SEO uzmanı, kısa kuyruk anahtar kelimeler için sıralama almak uğruna uğraşır durur. (Kısa bilgi: SEO Uzmanı Nedir?) Bunun arkasındaki sebep, arama hacminin çok yüksek olmasıdır. Ancak görmezden geldikleri nokta, yüksek hacimli anahtar kelimelerin, sıralamaya girme şansını azaltan oldukça yüksek bir rekabete sahip olmasıdır. En sağlıklı ve garantili yaklaşım, müşteri işi ile ilgili uzun kuyruk bilgileri ve işlemsel sorguları bulmak ve bu anahtar kelimeler için hızlı bir şekilde sıralama elde etmektir. Örneğin, SEO Uzmanı yerine Küçükçekmece SEO Uzmanı gibi.

Öneri: Uzun Kuyruk Anahtar Kelime Nedir? Nasıl Bulunur?

2. SEO Tekniği: Semantik Anahtar Kelimeler

İçerik yazarlarının çoğu, anahtar kelime yoğunluğunu ve sıklığını artırmak için yalnızca belirli anahtar kelimelere odaklanır. Daha iyi bir yaklaşım, konuyla alakalı birden fazla anahtar kelime için sıralamayı artırmak için anlamsal olarak alakalı anahtar kelimeler kullanmaktır. “Semantik” kavramını daha yakından incelemek için Semantik SEO Uyumlu MakaleSemantik Arama Nedir? başlıklı iki makalemizi okumanızı öneririz. Ayrıca SEO uyumlu semantik makale siparişi vererek profesyonel anlamda destek alabilirsiniz.

3. SEO Tekniği: Anahtar Kelimelerle Marka Adları

Sayfanın başlığı, site içi SEO’nun temel bir unsurudur. Aşırı optimizasyon adına spama sebebiyet verecek hareketler olmadan uygun anahtar kelimeler kullanmalısınız. Ayrıca, markalaşma için site unvanınızı işletme/site adınızla bitirmelisiniz. Örnek: “SEO Uyumlu Makale @ Moradam SEO” gibi.

4. SEO Tekniği: Eylem Çağrısına Göre Özel Meta Açıklaması

Meta açıklama, arama sonuçlarında kullanıcılar tarafından görülebilir bir öğedir. Bu nedenle, bu öğe anahtar kelimelerle alakalı olmalı ve kullanıcının eylemi teşvik ettiğini göstermelidir. Aynı açıklamayı tüm sayfalar için kullanmak da zararlıdır, bunun yerine özel bir görünüm ve konuya göre anahtar kelimeler kullanmanız yararlı olabilir.

5. SEO Tekniği: Sitede Kalma Süresini Uzatma

İçerik, SEO sıralamasında kilit unsurdur. İçeriğiniz basit, anlamlı, ilgi çekici olmalı ve ayrıca sayfa için hedef anahtar kelimeleri de içermelidir. İnsanların çoğu web sitesinde 10-30 saniye harcıyor: Bu yüzden, kısaca, web sitesinde kalmak için sebep oluşturmalısınız. Web siteniz kullanıcının istediği tüm bilgileri sağlıyorsa, bu daha iyi bir kullanıcı deneyimi için yardımcı olacaktır. Bir kullanıcı web sitesinde daha fazla zaman geçirirse dönüşüm olasılığı artacaktır. İşte bu noktada da Youtube vb. platformlardaki videoları sitenize entegre etmek yardımınıza koşabilir.

6. SEO Tekniği: Ziyaretçi Sayınızın En Temel Bileşeni: Hız

Birçok insan, yavaş yükleme nedeniyle siteden ayrılıyor. Bu, hemen çıkma oranının yükselmesine neden olacak ve nihayetinde bu da SEO faktörlerini dolaylı olarak etkileyecektir. Web sitesinin her zaman hafif ve hızlı olması önerilir. Google Mobil Güncellemesi’ne göre, daha hızlı web siteleri mobil arama sonuçlarında daha iyi sırada yer almaktadır. 

İlginizi Çekebilir: Sitemizin Yavaşlamasına Sebep Olan Nedenler

Web sitesinin hızını arttırmak için şunlar dikkate alınmalıdır: Hızlı barındırma servis sağlayıcısını kullanmak, sitedeki görüntüleri optimize etmek, kullanılmayan eklentileri WordPress’te silmek, performansı artırmak için cache eklentisi kullanmak, Facebook gibi üçüncü taraf entegrasyon eklentileri kullanmaktan kaçınmak.

Önerilen Makale: Site Hızı ve Seo İlişkisi

Önerilen Makale: Site Hızını Arttırma: Araç Önerileri ve İpuçları

7. SEO Tekniği: Kaliteli Backlink Stratejisi

SEO uzmanları tarafından yapılan yaygın hatalardan biri, sıralamayı artırmak için kaliteli bağlantılar edinmeden düşük kaliteli bağlantılar oluşturmaktır. Ancak bu yaklaşımla ilgili sorun, sitenizin düşük kaliteli bağlantılar nedeniyle cezalandırılabileceği yönündedir. Bu nedenle, Misafir Blog vs.’den kaliteli bağlantılar da oluşturmaya çalışmak gerekir.

İlginizi Çekebilir: Backlink Fiyatları

8. SEO Tekniği: Sosyal Paylaşım Teşvikleri

Birçok SEO uzmanı, SEO stratejisini uygularken sosyal medyayı yok sayar. Kullanıcıların içeriğinizi sosyal medyada paylaşabilmesi için siteye sosyal paylaşım kutucukları eklemek önerilir. Bu, sosyal medya bağlantılarının oluşturulmasına ve makalenin erişiminin artırılmasına yardımcı olacaktır.

Önerilen Makale: En Popüler Sosyal Medya Siteleri

9. SEO Tekniği: Zengin Parçacıkların Kullanımı

Arama sonuçlarını geliştirmek için zengin snippet’leri (rich snippets) kullanmak önemlidir. Bu özellik, arama motorları aracılığıyla web sitesinin TO’sunu yükseltmenize yardımcı olur. 

Önerilen Makale: Rich Snippets Kurulumu Nasıl Yapılır?

Sosyal Medyada Paylaş

SEO ve dijital gelişmeler hakkında makaleler, derlemeler, çeviriler, listeler, incelemeler, analizler...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir