E-Ticaret Sitesi Blog Stratejisi İpuçları

E-Ticaret Sitesi Blog Stratejisi İpuçları

E-Ticaret Sitelerinde Blog – İstatistikler, 18 ila 49 yaşları arasındaki kişilerin yaklaşık yarısının günlük haberleri almak için internete başvurduğunu göstermektedir. Bu istatistikler ayrıca, internet kullanıcılarının %77’sinin potansiyel blog okuyucuları olduğunu gösteriyor. Ek olarak, potansiyel müşterilerin yaklaşık %70’i başka bir makale daha okuyarak bir marka hakkında daha fazla bilgi sahibi olmayı tercih eder. Yani, blog içeriğinizin sayısı arttıkça ziyaretçi sayınız artma eğilimi gösterir.

E-Ticaret Siteleri İçin Bloglama

Blogları bir içerik pazarlama stratejisi olarak yazmak en güçlü ve etkili araçlardan biri olabilir, ancak bunu doğru yapmak gerekir. Ne yazık ki, birçok insan güçlü içerik üretme motivasyonundan ve heyecanından yoksundur. Bu işe doğru bir şekilde girerseniz kayda değer bir fark yaratabilirsiniz. Başarılı dijital pazarlama uzmanları tarafından uygulanan bu ipuçları ile potansiyel müşterilerinizi, satışlarınızı arttıracak bir eticaret bloglama stratejisi oluşturabilirsiniz.

Hedef Kitle: İçerik oluşturmaya başlamadan önce , hedef kitlenizi ve aradıklarını bildiğinizden emin olun. Hedef kitlenizin ihtiyaçları hakkında iyi bilgilendirilmiş olmak için, (doğru karar vermenize yardımcı olmak için) sektör araştırması ve rakip analizi yapmak gerekir. Hedef sektörünüzde neyin trend olduğunu anlamanıza yardımcı olmak için anahtar kelime araştırma araçlarını kullanmayı deneyebilirsiniz.

Başlık: Blogunuzun başlığı, okuyucunuzun blogunuzun geri kalanını okuyup okuyamayacağını belirler. Başlığınızın konuyla ilgili daha fazla bilgi edinmek için izleyiciyi daha fazla okumaya çekecek bir ilgi yarattığından ve merak uyandırdığından emin olmanız şarttır. İyi bir başlığın özellikleri kısaca şunlardır: Göz alıcı sözcükler, inanılır sözler, aktif konuşulan kelimeler, okuması kolay olan sözcükler, aldatmayan doğru ifadeler…

Backlink: Bağlantı inşası, arama motoru optimizasyonunda büyük bir rol oynar. Yetkili sitelerden, blog içeriklerinize kaliteli backlinler almak Google sıralama arttırma stratejinize yardımcı olur. Kaliteli bağlantıların nasıl oluşturulduğuna dair bir fikriniz yoksa, Moradam Backlink Hizmetleri’nden yararlanabilirsiniz. Satışlarınızı artırmanıza yardımcı olacak sağlam bir içerik pazarlama kampanyası başlatmak istediğinizde SEO ve bağlantı kurma bilgisi önemlidir. Moradam SEO ajansı ile çalışarak bu avantajlardan yararlanabilirsiniz: Sizin sektörünüze bağlı web sitelerinden gelen trafik artışı, sitenizin arama sonuçlarında daha hızlı indekslenmesi, sitenizin değerli olarak görünmesini sağlama…

Giriş Paragrafı: Makalenizin ilk cümlesi, okuyucunun okumaya devam edip etmeyeceğini veya başka bir şeye devam edip etmeyeceğini belirler. İlk cümlelerin okuyucunuzun aradığı konuya bağlı olduğundan ve değinmek istediğiniz noktalara değinildiğine dair genel bir bakış izlenimi oluşturduğundan emin olmanız gerekir. 

Düzenli Bloglama: Kitlenizi büyütmenin bir yolu düzenli olarak yeni içerik üretmektir. Bir içerik gönderme programı oluşturun ve bu plana/programa sadık kalın. İçeriklerinizi önceden yazıp zamanlayabilirsiniz. Bu şekilde, başka bir işiniz olsa bile, okuyucularınıza her zaman yeni bir şey sunulmuş olacaktır. Daha geniş bir izleyici kitlesi edinmek için günlük yayın yapmanız önerilir. 

Değerli İçerik Oluşturma: Blog yazarken, içeriğinizin okuyucu için değerli olduğuna emin olmalısınız. Bir soruyu yanıtlayan veya belirli bir soruna bir çözüm sunan içerik oluşturmanız gerekir. Unutmayın internet dünyasında binlerce yararsız blog var ve onlardan biri gibi olmak istemezsiniz.

İnsan İçin Yazmak: Doğru şekilde blog içeriği yazma stratejisi, blogunuzun daha fazla izleyici ve satış artışı elde etmesini sağlayabilir. Ayrıca bir blogcu olarak başarısız olmanızı sağlayacak birkaç şey var. İşte bunların başında insan için değil de arama motoru için yazmak gelir: Birçok kişi, arama motorları için içeriğini okuyucu kitlesini unutarak yazma hatası yapar. Sitenizi ziyaret eden potansiyel müşteriler Google’ı ve Bing’i memnun etmek için yazdığınızın işaretini arama motorlarına verecektir. Sadece arama motorları için yazılan içeriklerle karşılaşan ziyaretçiler sitenizi terk eder. 

Özgün Olmak: Diğer kişilerin bloglarından fikir edinmek ve sahip olduklarından daha iyi içerik oluşturmak kabul edilebilir. Kabul edilemez olan, sürekli başkalarının çalışmalarını kopyalamak ve kendi sitenizde kendi malınızmışçasına kullanmaktır. Daima başkalarının çalışmalarına saygı göstermek ve e ticaret sitesi blogunuzu büyütmek için çok çaba harcadığınızı göstermek gerekir.

Kaliteli Backlink Dengesini Kurmak: İçeriğiniz için backlink oluştururken, çok fazla düşük kaliteli bağlantı oluşturmanın cezasını önlemek için kaliteli backlinkler eklediğinizden emin olun. Çeşitli bağlantı kurma stillerini kullanarak düşük kaliteli backlinklerden kaçınabilirsiniz.

Ayrıca göz atmanızı öneririz:

Sosyal Medyada Paylaş

SEO ve dijital gelişmeler hakkında makaleler, derlemeler, çeviriler, listeler, incelemeler, analizler...

Bunları da okumalısınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir